'Ekmek' isteyen vatandaşa keyf çayı!

"Eve ekmek götüremiyoruz" diyen esnafa Erdoğan, "Bu bana çok abartılı geldi" dedi ve "Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay attı

'Ekmek' isteyen vatandaşa keyf çayı!

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da vatandaşlara otobüsten çay dağıttı.

Erdoğan'ın burada bir vatandaş ile konuşması da dikkat çekti. Servisçi olduğunu belirten vatandaş, "Pandemiden dolayı Sayın Cumhurbaşkanım büyük bir mağduriyetimiz var. 350 bin servisçi esnafımız Malatya'da sizden müjdeler bekliyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Ne müjdesi? Ben müjdeyi verdim zaten" diye karşılık verdi.

"BU ÇOK ABARTILI GELDİ BANA"

Esnaf, "İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz" diye sözlerine devam etti. Erdoğan, "Bu biraz bana abartılı geldi. Çok abartılı geldi bana" ifadelerini kullandı.

Derdini anlatmaya devam eden Esnaf, "Sayın Cumhurbaşkanımız bütün ödemelerimiz devam ediyor, işlerimiz düştü" dedi.

"KEYİF ÇAYI BU, İÇ"

Erdoğan, "Çok abartı... Düştü ifadene tamam, eyvallah. Ama eve ekmek götüremiyoruz dediğin zaman..." diyerek konuşmasını noktaladı.

Esnaf, "Servisçi gerçekten perişan. Gerçekten zor durumdayız" ifadelerini kullandı. Erdoğan ise "Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 17:52
YORUM EKLE