'Elimden zor aldılar!'

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Enginyurt'un sözlerine, AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu çok sert cevap verdi; "Ankara-İstanbul uçağında elimden aldılar" dedi

'Elimden zor aldılar!'

Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında konuşurken, Af tasarı ve Danıştay'ın Andımız kararı üzerinden AKP'ye çok sert göndermeler yapmıştı. "Herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır. 31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle gireceğiz" diyen Bahçeli, "Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün partisinin grup toplantısında MHP'ye sert sözlerle yüklenerek, "Herkes kendi yoluna" derken, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde olmayacağını ifade etmişti.

BAŞKANININ OĞLUNDAN VEKİLE SERT SÖZLER

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Enginyurt yaptığı paylaşımda AKP'ye yüklenerek, "Sevsinler böyle ittifakı" dedi. Enginyurt Twitter hesabından, "MHP mensubu olanları İş Kura bile başlatma. Ülkücü Öğretmenden İlkokul Müdürü yapma. Bürokraside MHP düşmanlığı devam etsin. MHPnin her teklifine çemkirerek tepki göster. Andımız serbest kaldı diye Danıştaya diklen. Sonra aman İttifakı bozma de. Sevsinler böyle ittifakı" diye yazdı.

'İKİ YÜZLÜ ADAM' DEDİ

AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu ve AKP Gençlik Kolları eski Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu da Enginyurt'un bu sözlerine çok sert tepki gösterdi. Karaosmanoğlu, Enginyurt için "iki yüzlü adam" derken, şu ifadeleri kullandı:

"Bu iki yüzlü adamı 10 ay önce Ank-İst uçağında elimden aldılar. Yol boyunca CHP’li bir vekille Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza ahlaksızca iftiralar atarak yüksek sesle konuştular. Akşam baktım CNN’de Erdoğan güzellemesi yapıyor. Söyleyeceklerim bu kadar!"

Karaosmanoğlu daha sonraki paylaşımında ise af tasarısına bir gönderme yaparak, "Yeter artık! Mafyayı, uyuşturucu satıcılarını bilumum uğursuzu serbest bırakmak için emr-i vaki yap, yemeyince yalandan andımız krizini şova dönüştürüp Meral’e giden oyları geri toplamak için atraksiyon yap. İki yüzlü siyasetiniz kabak tadı verdi. Haydi başka kapıya!" diye yazdı.

TWİTLERE YANSIYAN O POLEMİK:

(Odatv)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER