Enginyurt'a bir destek istifası daha

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un MHP'den atılmasına ve yeni il başkanı atamasına tepki gösteren Ulubey İlçe Başkanı Hakkı Yüksel, yönetim kuruluyla birlikte istifa ettiğini duyurdu

Enginyurt'a bir destek istifası daha

CiddiGazete- MHP Ulubey İlçe Başkanı Hakkı Yüksel ve yönetimi, Cemal Enginyurt'a destek vermek için istifa etti.

Hakkı Yüksel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada istifa gerekçesini şöyle açıkladı:

- Değerli Ulubeyli kardeşlerim ülkücülük adına mücadele verdiğimiz ya devlet başa ya kuzgun leşe diyerek bir çok seçime girdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi yönetim kurulu ile fikir ayrılığına girmiş bulunmaktayız.

- Bilinmesini isterim Ordu halkının menfaatlerini savunduğu için partimizden ihraç edilen milletvekilimiz sayın Cemal Enginyurt’a yapılan haksızlığı hazmedemiyoruz.

- Sayın Cemal Enginyurt’un dün olduğu gibi bugün de yarın da halkın adamı olarak Ordu halkının menfaatlerini savunacağına inancımız tamdır.

- Ayrıca vekilimizin, il başkanımızın olmadığı yerde yarın bizleri de yok sayacaklar.

- 19 ilçe başkanımız, 1 Kasım sonrası liderinin yanında dimdik durmuştur ama görünen o ki 19 ilçe başkanlarımızdan birini bu göreve layık görmeyip dışarıdan il başkanı atanıyorsa, yapacak bir şeyimiz kalmamıştır.

- Bu vesileler ile birlikte bugün itibari ile ilçe yönetim kurulumuzla birlikte MHP ilçe Başkanlığı’ndan istifa ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 21:49
YORUM EKLE