Enginyurt'tan Türkeş'in kızına saygısızlık

AKP'li Mehmet Özhaseki'yi savunan Ordu Milletvekili, MHP'nin kurucu genel başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'in kızı Ayyüce Türkeş Taş'a twitter'daki tartışmada "Kızım" diye hitap etti

Enginyurt'tan Türkeş'in kızına saygısızlık

CİDDİGAZETE

Kayseri'deki AKP'nin gençlik kurultayında "ülkücülerin dış güçlerin maşası" olduğunu söyleyen, "Başbuğ Alparslan Türkeş"in ismini parktan kaldıran, tarihte hiç olmayan "Kızılay Ülkü Ocakları"nın sorumlusu ilan edilen, FETÖ iltisaklı çok sayıda kişiyi Pensilvanya'ya götürüp himmet topladığı sanık ifadelerinde yer alan, FETÖ'culara yazdığı "teşekkür" mektupları ortaya çıkan, FETÖ'nun yurtdışındaki okullarına yardım eden, Türkçe Olimpiyatları'nı belediyenin imkanlarıyla düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki savunuculuğu, ülkücü camiada yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Alparslan Türkeş'e "oportünist" (çıkarcı) diyerek MHP'den ayrılan ve ancak Başbuğ'un 1999'daki vefatından sonra geri dönebilen MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım'ın elinden tutup kapı kapı gezdirdiği "Özhaseki" savunucularına, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da eklendi.

BAŞBUĞ'UN AİLESİNİ HEDEF ALDI

Cumurtesi günü Ciddigazete'nin Ankara'da düzenlediği geceye katılan Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş'in Mansur Yavaş'a destek açıklamasını ağır ifadelerle eleştiren Cemal Enginyurt'a Başbuğ'un kızı Ayyüce Türkeş Taş tepki gösterdi.

Twitter'da başlayan tartışmada Cemal Enginyurt, Alparslan Türkeş'in en küçük çocuğu Dr. Ayyüce Türkeş'e "Kızım" diye hitap ederek ülkücülerin tepkisini çekti.

YILMA DURAK'A DA SAYGISIZLIK ETTİ

Ülkücü camiada "Doğunun Başbuğu" diye bilinen ve çok saygın bir yeri olan Yılma Durak'a da hakaret eden Cemal Enginyurt, "Bunama çağını geçmiş zavallı" ifadesini kullandı. Yılma Durak da Ciddigazete'nin gecesine katılmış ve gazetecilerin sorusu üzerine ülkücü olduğundan dolayı Mansur Yavaş'a destek verdiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 02:09
YORUM EKLE