Erdoğan 23 Nisan geleneğini bozmadı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş yıllardaki alışkanlığını sürdürerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Anıtkabir'de düzenlenen törene katılmadı

Erdoğan 23 Nisan geleneğini bozmadı

CiddiGazete- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 102. açılış yıl dönümü törenlerle kutlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrenci ve öğretmenler ile Anıtkabir'i ziyaret etti. Yaklaşık iki yıldır Covid-19 önlemleri çerçevesinde öğrenciler olmadan gerçekleşen törenlere bu yıl yoğun öğrenci katılımı oldu.

Ziya Selçuk'un ardından Anıtkabir'e gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı; ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Devlet Bahçeli, Anıtkabir'deki törene ilk gelen isim oldu. Bahçeli ve ekibi, Anıtkabir'in bahçesinde diğer katılımcıları bekledi.

Anıtkabir'de bugün düzenlenen 23 Nisan törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli katıldı.

Anıtkabir'e gelen çocuklar, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e büyük ilgi gösterdiler ve fotoğraf çektirmek için adeta yarıştılar.

MİLLET BAHÇESİNE GİDECEK

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş yıllardaki alışkanlığını sürdürerek yine Anıtkabir'deki törene katılmadı. Törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yer aldı.

2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, o tarihten bu yana Anıtkabir'de düzenlenen 23 Nisan törenlerine iştirak etmedi. Erdoğan bugün saat 14.00'de İstanbul Başakşehir Millet Bahçesi'nde düzenlenecek 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği'ne katılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 17:08
YORUM EKLE