Erdoğan Bayraktar’dan Muharrem İnce mesajı

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın manidar mesajları sürüyor. Bayraktar bu kez CHP’den ayrılıp parti kurma hazırlığı yapan Muharrem İnce’yi kimlere benzettiğini açıkladı

Erdoğan Bayraktar’dan Muharrem İnce mesajı

CiddiGazete- Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bir süredir sosyal medya hesabından dikkat çeken mesajlar paylaşıyor.

Geçen ay, “Biz ilçe teşkilatlarında çalışarak, elektrik direklerine bayrak asarak partili olduk. Sonunda mancınıkla atıldık. Siz ise; zekanız, eğitiminiz ve Babanız sayesinde Bizlere horozluk yaptınız. Şimdi ise “Parti”nizin başındasınız. Tıpkı ateşin üstündeki kazan gibi. Hadi bakalım, Hadi!” mesajını paylaşan Erdoğan Bayraktar bu kez Muharrem İnce hakkında görüşlerini dile getirdi.

MUHARREM İNCE MESAJI

Erdoğan Bayraktar, ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ başlatan ve CHP’den ayrılıp parti kurma yolunda ilerleyen Muharrem İnce hakkında şu mesajı paylaştı:

“Bir siyasi partinin İyi günlerini yaşayıp sonradan ortaya ortaya çıkarak varlık göstermek çok zor. Ancak mefluç olmuş yapıların içinden bir huruç hareketi ile “VATAN” diyerek canını dişine takanlar müstesna; Atatürk, Menderes, Özal ve Erdoğan gibi, Muharrem İnce bir nebze benziyor.”

(mefluç: Bozuk, düzgün olmayan)

(huruç: Çıkma, çıkış)

17-25 ARALIK OPERASYONLARI

Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık operasyonlarına adı karışan AKP'liler arasındaydı.

17 Aralık 2013’teki operasyonlarda, dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve İran asıllı Reza Zarrab’ın da aralarında bulunduğu 89 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlara 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanma', 'ihaleye fesat karıştırma' ve 'kaçakçılık' gibi suçlamalar yöneltildi.

25 Aralık 2013’teyse ikinci dalga operasyon için düğmeye basıldı. Bu defa da 96 kişiye 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek', 'ihaleye fesat karıştırmak' ve 'rüşvet' suçlamaları yöneltildi.

İkinci dalga operasyonda, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrı evrakı hazırlandı.

Operasyonların ardından Egemen Bağış, sürdürmekte olduğu Avrupa Birliği Bakanlığı görevinden alındı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise bakanlık görevlerinden istifa etti.

AKP iktidarı, Gülen yapılanmasına mensup savcı ve polisler tarafından başlatılan operasyonu hükümete karşı düzenlenmiş bir darbe girişimi olarak değerlendirdi.

ERDOĞAN BAYRAKTAR’IN AÇIKLAMASI

Erdoğan Bayraktar o dönem yaptığı açıklamada, “Rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle ‘İstifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 13:29
YORUM EKLE