Erdoğan'dan Ali Erbaş çıkışı

CumhurbaşkanıErdoğan, partisinin video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğinde yaptığı konuşmada, Ayasofya konusundaki tartışmaları art niyetli bulduğunu söyledi

Erdoğan'dan Ali Erbaş çıkışı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğinde konuştu.

86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya’da Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın verdiği hutbe büyük bir tartışma yaratmıştı. Erbaş'ın, "Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar" sözleri Ayasofya’yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularını hedef aldığı şeklinde yorumlanmıştı.

"ART NİYETLİ BULDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM"

Ayasofya’nın ibadete açılışı sonrası çıkan tartışmalar üzerine konuşan Erdoğan, “kimi tartışmaları art niyetli bulduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Erdoğan şöyle konuştu: "Ayasofya'nın fiilen ibadete açılması bayram sevincimizi daha da arttırmıştır. Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasını gölgelemek için başlatılan kimi tartışmaları art niyetli bulduğumu belirtmek istiyorum. Dostlarımızı artıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız."

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 20:46
YORUM EKLE