Erdoğan'dan 'bin market' talimatı

Kısıklı'da Tarım Kredi Kooperatifi Marketi'ne uğrayıp alışveriş yapan ve fiyatları "uygun" bulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu tür bin market yapılması için talimat verdik" dedi

Erdoğan'dan 'bin market' talimatı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasından alışveriş yaptı.

Tarım Kredi Kooperatifince Kısıklı'da açılan satış mağazasına uğrayıp alışveriş yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ve Kızı Sümeyye Bayraktar da eşlik etti. Ürünleri inceleyip Market arabasına koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mağazadaki vatandaşlarla sohbet etti. Yarım saat alışveriş yapan Erdoğan, parayı nakit yaptıktan sonra marketten ayrıldı.

"BU TÜR MARKETLERİN YAPILMASI TALİMATINI VERDİK"

Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, "Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer. Bunların süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatiflerine verdiğimiz talimatlar var.

Tabii süratle 500 metre kareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız ve böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız. Şu anda da bizzat buradan yaptığım alışverişle bunu gördüm ve bundan dolayı da mutluyum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 18:09
YORUM EKLE