Erdoğan'dan flaş İsrail hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Devlet Başkanı Yitzak Hertzog ile telefonda görüştü. Erdoğan, daha önceki söylemlerinin aksine, İsrail'le işbirliğinin önemine değindi

Erdoğan'dan flaş İsrail hamlesi

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Devlet Başkanı Hertzog ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

GÖREVE BAŞLAMASI DOLAYISIYLA TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Yitzak Hertzog'u göreve başlaması dolayısıyla tebrik etti.

TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİNİN ORTA DOĞU İÇİN ÖNEMİ

Türkiye-İsrail ilişkilerinin Orta Doğu'nun güvenliği ve istikrarı bakımından büyük önem taşıdığını vurgulayan Erdoğan, iki ülke arasında enerji, turizm ve teknoloji başta olmak üzere muhtelif alanlarda yüksek bir iş birliği potansiyeli olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili ticaretin salgına rağmen arttığını, bu potansiyelden faydalanmanın ortak çıkar olduğunu dile getirdi.

Tüm görüş ayrılıklarına rağmen temas ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini ifade eden Erdoğan, Filistin-İsrail ihtilafının BM kararları çerçevesinde iki devletli, kalıcı ve kapsamlı şekilde çözüme kavuşturulmasının uluslararası camianın beklentisi olduğunu belirtti.

Erdoğan, Filistin-İsrail ihtilafının çözümünde atılacak olumlu adımların, Türkiye-İsrail ilişkilerinin müspet mecrada seyretmesine de katkı sağlayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 21:13
YORUM EKLE