Erdoğan'dan gazetelere taziye ilanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün hayatını kaybeden İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için gazetelere taziye ilanı verdi

Erdoğan'dan gazetelere taziye ilanı

CiddiGazete- İsmailağa cemaatinin liderleri 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, önceki gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ustaosmanoğlu için "Ömrünü İslam'a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerini içeren bir başsağlığı mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün de gazetelere taziye ilanı verdi.

İlanda "Recep Tayyip Erdoğan-Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" imzasıyla şu ifadeler yer aldı:

"Hayatını ilme, eğitime, ibadete, irşada adayan; kalpleri yumuşatan, gönülleri zenginleştiren, zihinleri aydınlatan sohbet ve hizmetleriyle manevi dünyamızın kandilleri arasındaki seçkin yerini alan Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi Hakka yürümüştür.

Öğle vakti Fatih Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından ebedi aleme uğurlayacağımız Mahmut Hocaefendi'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine, İsmailağa camiasına, tüm sevenlerine başsağlığı temenni ediyorum. Kabri nur, mekanı cennet, makamı ali, hatırası daim olsun."

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 19:42
YORUM EKLE