Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Niye aşı yaptırdın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin "bedava aşıya para ödendi" iddiasına tepki gösterdi. Sırası geldiği için aşı yaptıran Kılıçdaroğlu'na ise "Sıram gelince aşı yaptıracağım dedin. Neden gittin aşı yaptırdın?" dedi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Niye aşı yaptırdın

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Kadın Kolları Olağan Kongresi'nde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Çin'den ücretsiz ithal edilen 1 milyon doz aşının Devlet Malzeme Ofisi'ne fatura edilip edilmediği sorularına tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

"Ey ana muhalefet partisinin başındaki adamcağız sen ne zamandan beri devletin aşıları para ile sattığını söylüyorsun. Bu ne utanmazlıktır ya. Dünya aşı arıyor, bulamıyor. Biz aldığımız aşıları süratle belli kategorilerde vatandaşlarımıza ulaştırmak istiyoruz.

NİYE YAPTIRDIN O ZAMAN?

Önce "Ben vatandaş Kemal'im, sıram ne zaman gelirse aşımı yaptıracağım" dedi. Niye gittin yaptırdın o zaman. Bugün yeni bir şey söylemiş. Biz hiç bir eve kahveye çaya gitmezmişiz.

Ya sen bizden alıştın. Ankara'nın en büyük spor salonunda Kadın Kolları Kongresi yapıyoruz, dikkat et. Tablo ortada. Demokrasi ve ekonomide reformla ilerleyelim diyoruz, onların gönlünde tek parti özlemi var. Geç o işleri geç."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 11:42
YORUM EKLE