Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı

TBMM'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni anayasanın başarıyla hayata geçirileceğini umut ediyorum" dedi

Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programına katıldı. Genel kurulda konuşma yapan Erdoğan, şunları söyledi:

- Bugün hayatını kaybeden, önemli siyasi sorumluluklar edinmiş abim, değerli dost Oğuzhan Asiltürk'e Allah'tan rahmet diliyorum.

- Malazgirt Zaferi'nden beri bu topraklardaki varlığımızın sürmesi için emek veren şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum. Meclis’imiz iki defa gazilik unvanı ile müşerref olmuştur. 15 Temmuz’da Meclisimiz kirli ellerin bu kutlu çatıya değmesine izin vermemiştir. Her biri diğerinden daha yoğun geçen yasama yıllarında ülkelerine hizmet eden vekillerimizin gayretleri hürmetle tarihe kaydedilmiştir.

BU MİLLETİN SIRTI YERE GELMEZ

- Milletimiz şunu artık çok iyi biliyor; TBMM'nin ışıkları açık ise milletvekilleri çalışıyor ise Allah'ın izni ile bu milletin sırtı yere gelmez. Son yıllarda üretkenliği daha da artan Meclisimizin 2023 hedefleri ve 2053 vizyonu için elinden geleni yapacağından şüphe duymuyorum.

- Bir süre önce gündeme getirdiğimiz, ülkemize yeni anayasa kazandırma teklifinin de Meclisimiz tarafından başarıyla hayata geçirileceğini ümit ediyorum. Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır.

PARTİLER TEKLİFLERİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞMALI

- Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz, neticede karar ve takdir yüce Meclis’indir. İlk anayasa teklifimize katkı verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Partiler yeni anayasa teklifini kamuoyuyla paylaşmalı. Yeni anayasanın başarıyla hayata geçirileceğini umut ediyorum.

HER YERE GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE GİRİYORUZ

- 30 yıldır işgal altında olan Azerbaycan toprakları ve Karabağ yeniden özgürlüğüne kavuştu. İnşallah önümüzdeki haftalarda Azerbaycanlı kardeşlerimizle yeniden bir araya geleceğiz. İşgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesi veren bir ülkeye ve Türkiye’ye buram buram kin kokan tutumları asla unutmayacağız. Akdeniz’deki hak ve menfaatlerimizi korurken Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin iki devletli çözüm kapsamındaki çalışmalarına destek olduk. Her yere alnımız ak bir şekilde göğsümüzü gere gere gidiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 15:48
YORUM EKLE