Erdoğan, Hamas'a kapıyı gösterdi!

Amerikalı yazar Jonathan Schanzer, İsrail medyasına dayandırdığı sosyal medya paylaşımında, İsrail'le ilişkileri normalleştirmek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas yöneticilerine "gidin" dediğini iddia etti

Erdoğan, Hamas'a kapıyı gösterdi!

CiddiGazete- Demokrasileri Savunma Vakfı'nda (FDD) araştırmacı ve ABD Hazine Bakanlığında daha önce terör finansı analisti olarak çalışmış olan Jonathan Schanzer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İsrail ile yakınlaşmayı hızlandırma çabalarının bir parçası olarak" Hamas yöneticilerine kapıyı gösterdiğini ileri sürdü.

Schanzer, bu bilgiyi İsrail kanalı 12'nin bir haberine dayandırdı.

Jonathan Schanzer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail kanalı 12, Erdoğan'ın İsrail ile yakınlaşmayı hızlandırma çabalarının bir parçası olarak Hamas'ı Türkiye'den kovduğunu bildirdi. Bu konuda şüpheciyim ancak takip edilmesi gereken ilginç bir gelişme" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Middle East Monitor (MEMO) yazarı Adnan Abu Amer bugünkü yazısında, Türkiye ve İsrail'in karşılıklı kaygılara rağmen ilişkileri normalleştirmeye çalıştığını yazdı.

Abu Amer, iki tarafın ilişkilerini normalleştirmeye yönelik ciddi düşüncelerinin arkasında muhtemelen ikili ilişkilerin bölgenin güvenliği ve istikrarı için önemli olduğuna dair inançlarının yattığına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 14:58
YORUM EKLE