Erdoğan, İmamoğlu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Başkanı İmamoğlu telefonda görüştü. Görüşme sonrası Adalar'da yaşanan elektrikli fayton krizi çözüldü

Erdoğan, İmamoğlu ile görüştü

CiddiGazete- İstanbul Adalar'daki bakımsızlık ve gördükleri eziyetle sürekli tartışılan atlar ile adanın sembollerinden faytonlar yıllardır gündemden düşmedi.

Son olarak Ruam hastalığı nedeniyle 81 atın itlafı tartışmaları iyice alevlendirince tarihi karar gecikmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin atları satın almasıyla yıllardır beklenen elektrikli fayton uygulaması da kesinleşti.

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın aldığı elektrikli araçlara kaymakamlıktan izin çıkmadı.

Haziran ortasından beri devam eden sorun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından çözüldü.

Hürriyet’in aktardığına göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyu çözmek için pazartesi günü Ankara’ya giderek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştü.

Görüşme sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sayın Cumhurbaşkanı konuşacak” diyerek herkesin duyması için telefonun hoparlörünü açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’na “Oldu bu iş, mesele çözüldü” dedi.

İmamoğlu da telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı’na bu konuyla ilgilendiği için teşekkürlerini iletti. 10 dakika süren sohbet sonrasında karşılıklı iyi niyet dilekleriyle telefon kapatıldı.

Bu görüşmeler sonrasında, Adalar’da önümüzdeki hafta elektrikli faytonların yolcu taşımaya başlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 20:35
YORUM EKLE