Erdoğan konuştu; müezzin paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası camide cemaate seslendi. Erdoğan'ın cami içindeki konuşmasını, müezzin sosyal medya hesabından paylaştı

Erdoğan konuştu; müezzin paylaştı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’daki konutundan çıkarak Cuma namazı için Üsküdar’daki Çamlıca Camii’ne geçti. Erdoğan, burada Cuma namazını kıldıktan sonra cami içinde cemaate seslendi.

Müezzin Ahmet Aybar, Erdoğan’ın konuşmasını sosyal medya hesabından "Cumhurbaşkanımız bugün Cuma namazında Camimize teşrif etti. Allah ondan razı olsun. Adeta bir hoca, alim edasıyla Kur’an’dan öğüt veren Cumhurbaşkanımızı Rabb’im başımızdan eksik etmesin... Hayırlı ve bereketli Cumalar diliyorum..." notuyla paylaştı.

"BİRBİRİMİZİ ALLAH İÇİN SEVECEĞİZ"

Al-i İmran Suresi’ne değinen Erdoğan şunları söyledi:

"Bir arada buluşmayı lütfeden Allah'a hamd olsun. Hepiniz toptan, sımsıkı Allah'ın ipine sarılın. Eğer toptan, sımsıkı Allah'ın ipi Kur'an'a sarılırsak, bilesiniz ki hiçbir beşeri güç bizi birbirimize düşüremeyecektir ve birbirimizi Allah için seveceğiz, menfaat makam için değil. Ve birbirimizi Allah için sevdiğimiz sürece de bu millete, Allah'ın izniyle kimse herhangi bir şey yapamayacaktır.

Hep dua edelim. Allah yar, yardımcımız olsun inşallah. Ve tüm ailelerinizle birlikte Rabb'im mutluluğunuzu daim eylesin diyorum. Sizleri Allah'a emanet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 17:03
YORUM EKLE