Erdoğan'la vekiller bile görüşemedi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'la özel olarak görüşmek isteyen 14 AKP'li milletvekilinin 6 aydır taleplerine cevap alamadığı öne sürüldü

Erdoğan'la vekiller bile görüşemedi!

CiddiGazete- Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte yürütme tamamen Meclis dışına çıkınca bu durum AKP'li milletvekillerinden de çok sayıda şikayet gelmesine neden oldu.

Cumhurbaşkanı ile görüşemeyen vekiller, bakanlara dahi ulaşamaz hale geldi. Birçok toplantıda dile getirilen bu sorunu çözmek için Meclis'te "nöbetçi bakan" uygulaması başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gruplar halinde milletvekilleri ile bir araya geldi. Ancak bu buluşmalar da milletvekillerinin seçim bölgelerine yönelik taleplerini dile getirdiği toplantılara dönüştü.

Parti politikalarını tartışmak, çeşitli önerilerde ya da uyarılarda bulunmak isteyen milletvekilleri bu kalabalık toplantılarda görüşlerini paylaşamadı.

Siyasi değerlendirmelerini aktarmak, tespit ettikleri eksiklikleri iletmek, yanlış gittiği düşünülen işlerin düzeltilmesi için önerilerde bulunmak isteyen vekiller bu kez ayrı randevular talep etmeye başladı. Ancak bu randevu taleplerine de cevap verilmedi. İddiaya göre; AKP'li 14 milletvekilinin talep ettiği randevuya 6 aydır cevap gelmedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 09:24
YORUM EKLE