'Erdoğan, Mehmet Şimşek'le görüştü'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, adı Ali Babacan'la anılan Ekonomi eski Bakanı Mehmet Şimşek'i çağırarak, AKP genel merkezinde iki saat görüştüğü iddia edildi

'Erdoğan, Mehmet Şimşek'le görüştü'

Mehmet Şimşek ismi son günlerde yeniden siyasi kulislerde sıklıkla gündeme gelmeye başladı. Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce eski bakanlardan Mehmet Şimşek’le görüştü.

Erdoğan’ın talebi üzerine AK Parti genel merkezinde gerçekleşen görüşmenin iki saate yakın sürdüğü öğrenildi. Siyasi kulislerde, hâlen Londra’da finansal danışmanlık yapan Şimşek’in bir süredir bazı bakan ve AK Parti yöneticileriyle temasta olduğu konuşuluyor.

Görüşmede Erdoğan’ın Şimşek’ten AK Parti içinde kalmasını ve gerekirse danışman olarak faaliyet yürütmesini istediği öne sürüldü.

Şimşek, birkaç gün önce İstanbul’da katıldığı bir toplantı sırasında Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği şeklindeki iddialarla ilgili sorulara “Zamanı gelince konuşuruz” cevabını vermişti. Erdoğan-Şimşek görüşmesinin, bu açıklamadan sonra yapıldığı ifade edildi.

Şimşek’in ismi, AK Parti’den istifa eden ve yeni bir parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan’la birlikte de anılıyor.

24 Haziran 2018 seçimleri sırasında ekonomiden sorumlu bakanlık görevini yürüten Mehmet Şimşek, milletvekilliğine aday olmamıştı. Seçimlerden bir süre sonra da, Londra’da bir şirkete finansal danışmanlık yapmaya başlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 17:32
YORUM EKLE