Erdoğan otoban değil, darphane açtı!

İstanbul-İzmir Otoyolu'nun 192 kilometrelik kesimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı. Otomobiller için İstanbul-İzmir arası Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL olacak

Erdoğan otoban değil, darphane açtı!

CİDDİGAZETE

İstanbul-İzmir arasındaki beş saatlik seyahat süresi 3.5 saate düşüyor. Peki bu otoyolu kullanacak vatandaşlar İzmir’e ulaşmak için kaç lira ödeyecek? Birinci sınıf otomobiller İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti, Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL ödeyecek. Bu yolları yabancı firmalar işlettiği için, AKP döneminde yaptırılan tüm köprü ve otobanlar gibi burası da bayramlarda ücretli olacak.

İSTANBUL- İZMİR ARASI KÖPRÜ VE OTOYOL ÜCRET TARİFESİ

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 192 kilometrelik kısmı ve Türkiye’nin 10’uncu şehir hastanesi olan bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Soma-Akhisar-Turgutlu sonrası İzmir Ankara’ya paralel devam edip İzmir çevreyolunda hedefine varıyor. İzmir Aydın ve İzmir Çeşme otoyoluna ulaşıyor. Nereden, nereye... Dağları kolay aşmadık. Ama biz Ferhat olduk Ferhat... Dağları deldik Şirin’e ulaştık. İstanbul ve İzmir arasındaki seyahati hızlı konforlu yapmanın yanı sıra yolu 100 kilometre kısaltıyoruz.

PROJENiN KATKISI 3.5 MİLYAR TL

Bu yol sayesinde turizm hızlanacak, sanayi hızlanacak ülkemize çok daha fazla katkı sağlayacağı ortadadır. Bu projenin katkısı yıllık 3.5 milyar liradır. Bu projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan herkesi gönülden tebrik ediyorum. Bölünmüş yol uzunluğunu 236 bin 764 km’ye ulaştırdık. Otoyol uzunluğunu bugün 2. 8785 km’ye çıkardık.

BURSA’YA YATIRIM 50 KATRİLYONUN ÜZERİNDE

Yolların kurallarına uyalım bayramımızı açıya döndürmeyelim. Emniyet kemeriniz ses getirsin ki huzur ve güvenle yolculuk yapabilesiniz. Bursa’ya yaptığımız yatırım tutarı 50 katrilyonun üzerindedir. Hastanemizin kapalı alanı 475 bin metrekare yatırım bedeli 2 milyar 286 milyon TL işletme süresi 25 yıl. Bir röntgen için 7-8 ay sonraya gün vermiyorlar mıydı artık böyle bir şey yok.

MERKEZ FAİZLERİ DAHA DA İNDİRECEK

Merkez Bankası faizleri indirdi. Daha da indirecek. Enflasyonda düşecek. Bunu da göreceksiniz. Artık herkes ekonomiyle ilgili spekülasyonlara kulaklarını tıkayıp işine gücüne bakmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 15:23
YORUM EKLE