Erdoğan seçimde aday olmayacak

Recep Tayyip Erdoğan'ın henüz cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıklamamış olması, söylentileri de beraberinde getirdi. Yaşar Okuyan, konuyla ilgili ilginç bir iddiada bulundu

Erdoğan seçimde aday olmayacak

CiddiGazete- Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, 2023 seçimleri için çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Okuyan, Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle önümüzdeki seçimde aday olmayacağını ve bunu da Nisan-Mayıs gibi açıklayabileceğini söyledi.

Yeniçağ TV'den Emre Kulcanay'a değerlendirmelerde bulunan eski bakan Yaşar Okuyan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için, "Benim fikrim Nisan-Mayıs aylarında kendisi rahatsızlığını ifade ederek seçimlere katılmayabilir" dedi.

Okuyan'ın Erdoğan ile ilgili açıklaması şöyle:

"Yine hesaplar kitaplar yapıldı. Çünkü 19 yıldır iktidarda olan birisinin en son finali yarım puan bir puanla değil, açık ara en az 10-12-15 puanla kaybettiği bir şeyle siyasi yaşamına nokta koymasını ben Tayyip Bey'den beklemem. Rahatsızlıkları da var.

Biliyorsunuz sık sık gündeme geliyor. Benim fikrim; Nisan-Mayıs aylarında kendisi rahatsızlığını ifade ederek seçimlere, Tayyip Bey olarak Cumhurbaşkanı adayı olarak katılmayabilir."

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 14:50
YORUM EKLE