Erdoğan sipariş almaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022'de Bursa'da üretileceğini duyurluğu yerli otomobil için, başta kendisi olmak üzere sipariş almaya başladıklarını söyledi

Erdoğan sipariş almaya başladı

CiddiGazete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de düzenlenen TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödül Töreni'nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

- Bilim insanlarının teşvik edilmesini sağlayacak çalışmalar yapmamız gerekiyor. Emin adımlarla 2023 hedefine yürüyoruz.

- Bilim insanlarının teşvik edilmesini sağlayacak çalışmalar yapmamız gerekiyor.

- TÜBİTAK 56 yıldır bilim ve teknolojinin izinde ülkemizin kalkınması için adımlar atıyor.

- Mesele 2020 yılında bilim insanlarımıza sadece 150 milyon lira destek sağlanırken bu sene verdiğimiz destek 1,8 milyar liraya ulaştı.

- Bu desteklerle 207 üniversite 1.572 araştırma geliştirme ve tasarım merkezi ile 85 teknoparkta faaliyet gösteren araştırmacıların da yanında olduk.

- Adeta sıfırdan kurduğumuz altyapı sayesinde araştırma geliştirme harcamalarının milli gelirimizde payı ilk defa yüzde 1’i aştı.

- Milletimiz de Türkiye’nin otomobiline tüm kalbiyle sahip çıkmıştır.

- Başta şahsım olmak üzere de siparişleri almaya başladık. Devrim otomobilinin önünü kestiler ama inşallah devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler.

- Artık yeni teknolojilerin sadece pazarı olmakla kalmayacağız, bu teknolojileri üreten, tüm dünyaya yayan ve kendi koyduğu standartları kabul ettiren bir ülke haline gelmekte kararlıyız.

- Milletimiz, Türkiye’nin otomobiline tüm kalbiyle sahip çıkmıştır, siparişleri almaya başladık.

KANAL İSTANBUL

- İstemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız. Dünyada 50'yi aşkın bu şekilde kanal var tüm bu kanallar bir ihtiyaca göre yapılıyor.

- Biz burada Kanal İstanbul'u yaparken iki tane de modern şehir kuracağız. Bunu yapmanın da iki yolu var. Ya milli bütçe ile yapacağız ya da yap-işlet-devret modeli uygulayacağız.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:26
YORUM EKLE