banner395
banner424

Erdoğan Tok işçileri tehdit etti

Ülkücü düşmanlığı ile bilinen Samsun'un İlkadım İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı, mitinglerine katılmayan belediye işçilerine örtülü tehditler savurdu

CİDDİGAZETE

2014'te göreve geldiğinde, belediyede çalışan ne kadar ülkücü varsa tamamını ya işten atan, ya da uzmanlık alanlarıyla ilgisi olmayan bölümlere sürgün eden Samsun'un İlkadım ilçesinin AKP'li belediye başkanı Erdoğan Tok, son düzlükte belediye işçilerini tehdit etmeye başladı.

MHP İLÇE BAŞKANINI BİLE İŞTEN ATTI

Görev sürecinde Samsun Ülkü Ocakları'nı belediyenin kültür merkezinden kovan Tok, 2019 seçim çalışmalarına MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'in kabrinde fotoğraf çektirerek başladı. Ardından, ülkücü olduğu için işten attığı MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir'i ziyaret edip "sulh" imzalayan Erdoğan Tok, son düzlükte işçileri de tehdit etmeye başladı.

'ONLAR DA KUSURA BAKMASINLAR' DEDİ

İşçilerin yemeğine katılan İlkadım Belediye Başkanı ve AKP adayı Tok, "Kimin ne yaptığını biliyorum arkadaşlar. Kusura da bakmayın. Benim mitinglerimde bulunacaksınız diye kimseye talimatım yok. Ama buna rağmen, işçime, memuruma yaklaşımıma rağmen, hala gidip başka yerlerde saf tutuyorsalar, sosyal medyada görüntü veriyorlarsa zannetmeyin ki biz bunları bilmiyoruz. Bunları da buradan bildiğimizi ifade ediyorum. Onlar da kusura bakmasınlar. İlk defa da bu kadar net konuşuyorum; onlar da kusura bakmasınlar! Onlar da kusura bakmayacaklar!"

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER