Erdoğan, Unakıtan’ı aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, villasının bir bölümü AKP'li Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından yıkılan eski Maliye Bakanı merhum Kemal Unakıtan'ın eşini arayıp "geçmiş olsun" dileğinde bulundu

Erdoğan, Unakıtan’ı aradı

CiddiGazete

AKP'nin ilk Maliye Bakanı merhum Kemal Unakıtan'ın 1983'ten beri oturduğu ve 2006 yılında yıkıp yeniden yaptırdığı Küçükçamlıca'daki villasının çatısı, AKP'li Üsküdar Belediyesi tarafından "kanuna aykırı" olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Ahsen Unakıtan, AKP'li belediyeyi suçlayıp tartaklandığını açıklamış, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da "ulaşamadım" diye sitem etmişti. İddiaların haberlere yansımasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahsen Unakıtan'ı telefonla aradı...

Ahsen Unakıtan, "Haberin yayımlanmasından sonra Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan beni telefonla aradı. Geçmiş olsun dileklerini iletti" dedi.

'BANA YAKIŞMAZ...'

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in henüz kendisini aramadığını da belirten Unakıtan, "Zabıtalardan şikayetçi olacak mısınız?” sorusuna ise “Bana yakışmaz. Şikayetçi olmayacağım” diye cevap verdi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da kaçak yapılaşmaya karşı başlatılan mücadele bir dönem AKP'nin en çok tartışılan isimlerinden, merhum Kemal Unakıtan Ailesi'ni vurmuş, kaçak olduğu için geçmişte tartışma konusu olan ve daha sonra imar artışıyla yasal hale getirilen Unakıtan Ailesi'ne ait villada dün yıkım gerçekleştirilmişti.

Yıkım sırasında merhum Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, zabıta ekiplerinin kendisini 'tartakladığını' iddia etmişti.

Kaynak: Sözcü

YORUM EKLE