‘Erdoğan yıkılmaz’ algısı çöküyor!

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi gündemi değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıkılmaz algısının çöktüğünü söyledi

‘Erdoğan yıkılmaz’ algısı çöküyor!
banner693

31 Mart yerel seçimleri için aday listeleri 19 Şubat Salı günü YSK’ya verilecek. Bu nedenle siyasi partiler aday listelerindeki son şeklini vermeye çalışıyor. Seçimlerde işbirliği yapma kararı alan AKP ve MHP ile CHP ve İYİ Parti arasındaki görüşmeler de özellikle belediye meclisi üyelikleri konusunda devam ediyor.

Sputnik’te yer alan habere göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim kampanyasını resmen başlatmadan önce yerel seçimleri değerlendirdi.

“ERDOĞAN’IN YIKILMAZ ALGISI PATIR KÜTÜR ÇÖKÜYOR ŞU ANDA”

Bu seçimin gerçek öznesinin ekonomi olacağını vurgulayan Akşener, Cumhur İttifakı’nın bazı illerde adayları teke düşürme kararına ilişkin soruyu da yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugüne kadar hiç yapmadığı işleri yapmış olacağını kaydeden Akşener, “Gördüğüm kadarıyla Tayyip Bey hiç bugüne kadar yapmadığı işleri yapmış olacak bu durumda. Yani bu korku işaretidir. Kimi aday gösterirse göstersin ağzından çıkmışsa hiç adayı geri çekmedi farkındaysanız. Doğru eğri, durdu arkasında. Şimdi ilk defa bunu yapacak. Şimdi bunun sahadaki algısı ne olacak? Yani yıkılmaz algısı patır kütür çöküyor şu anda” diye konuştu.

“KORKU ENDİŞE HATA YAPTIRIR, ODAKLANMAYI ENGELLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir "çerçeveleme ustası" olduğunu belirten Akşener, millet bahçeleri gibi projelerin de bilerek, dikkat çekmek üzere yapılmış işler olduğunu söyledi. Akşener, “Tayyip Bey’in o çerçeveleme modelinde konuşması yok. Mermiyi niye söylersin, onun yapmayacağı bir iş bu. Bir endişe var gerçekten de bir endişe var. Korku ve endişe hata yaptırır. Daha doğrusu şöyle odaklanmayı engeller. Ben endişeli görüyorum, endişe asabiyet yaratır” dedi.

“BEKA MESELESİ TUTMAMIŞ KOLTUKLARIN BEKASI TUTMUŞ DURUMDA”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, sahadaki izlenimlerine ilişkin soruyu yanıtlarken de AKP’nin güçlü olduğu Ankara’da ismini vermeyeceği bir ilçe ile İstanbul’da evinin de bulunduğu Üsküdar’ı pilot olarak çalıştığını anlattı. Bu çalışmadan bazı sonuçlar aldıklarını kaydeden Akşener, “Bakın göründüğü gibi olmayacak, şimdi korkmamaya başladı insanlar. Çok ilginç, korkmuyor, söylüyor ve beka meselesi tutmadı. Koltukların bekası tutmuş mesela” dedi.

“EKREM BEY’İN AZ TANINMASI BİR AVANTAJ”

İstanbul’da parti olarak destek verdikleri CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun ciddi manada büyük bir şansı olduğunu kaydeden Akşener, sistemden kaynaklanan bir yanlış tutum olmadığı taktirde İmamoğlu’nun seçimi alacağını ifade etti. Akşener, AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın güçlü bir isim olduğunun hatırlatılması üzerine de, “Ekrem Bey’i kavgaya çekemeyecekler. Yani saygılı, samimi bir modelde gidiyor. Az tanınması bir avantaj, genç birisi” dedi.

İYİ Parti’nin şu an 9 ilçe 2 belde belediye başkanı bulunduğunu hatırlatan Akşener, başarı kriterlerinin de bunun üzerine çıkmak olduğunu söyledi. Akşener, “Bana başarı nedir diye soruluyor. Başarı bunun üzerine konan bir ile başlayan her şeydir. Biz burada kalıcı olacağız. Asıl hedef bu” diye konuştu.

“KADINLARDAN MÜRAACAT AZ OLDU”

Yerel seçimlerde kadın adayların neden az olduğuna ilişkin soru üzerine de Akşener, “Bizde müracaat oranı çok azdı. Kazanabilir yerlerde erkek aday çoktu, kadın adaylar cesaret edip işin içine girmediler” dedi. Akşener, bunun nedenine ilişkin soruya ise, “Bilmiyorum. Ama belediye meclis üyeliklerinde müracaat var o daha herhalde pişmek için uygun. Milletvekilliğine de çok başvuru oluyor” yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER