Erdoğan’a çok sert 'cami' tepkisi!

İzmir'deki bazı camilerden müzik yayını yapılmasını kınayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!" dedi

Erdoğan’a çok sert 'cami' tepkisi!

CiddiGazete- İzmir'in merkezi sistemle ezan okunan bazı ilçelerindeki camilerin frekansına sızılarak "Çav Bella" şarkısı çalınmıştı. Provokatif eylem dün de devam etti. İzmir’in Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki bazı camilerde bu kez Selda Bağcan'ın seslendirdiği Aşık Mahzuni Şerif’in “Yuh yuh” adlı şarkı çalındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlı, provakatif eylemi kınadı. Sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir’de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz” dedi.

CHP’Lİ ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUKLANDI

Eylemle ilgili haberin videolarını övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında "dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan soruşturma başlatıldığını duyuran İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, olayı paylaşanlardan CHP eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir’i de gözaltına almıştı. Banu Özdemir hakkında, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklama kararı verildi.

ERDOĞAN: CHP YÖNETİCİLERİ BU REZİLLİĞİ AKTARIYOR

Partisinin il başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de yaşananlarla ilgili çok tartışılan ifadeler kullandı. Erdoğan, “İzmir’de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor. Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A CEVAP

Erdoğan’ın bu açıklamaları üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir mesaj daha yayımlayarak, şu ifadeleri kullandı:

- İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi.

- Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi.

- Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık.

- O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz! İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir’de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 02:57
YORUM EKLE