Erdoğan'a ‘şaibe’ cevabı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İstanbul seçimlerinde şaibe var’ sözlerine, “Buna kargalar bile güler” cevabını verdi

Erdoğan'a ‘şaibe’ cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçimlerinde şaibe olduğuna yönelik sözlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan cevap geldi.

İmamoğlu, "(İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler, bu yüzden çoğunluğuz) diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, (büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var) diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın" diye konuştu.
İmamoğlu özetle şunları söyledi:

“Bu memleket ne çektiyse partizanlıktan, kötü dilden çekti. O dili kullanmayacağız. O dili kullananlar, siyasi alanda kendilerine meydan bulamayacaklar. Bizim insanımız güzel dili, sohbeti, kucaklamayı seviyor.

TÜRKİYE İTTİFAKI

Ramazan ayı aydınlanma, arınma ayıdır. Bütün dualarınız kabul olsun. Ramazan’da yardımlaşırken bu eldeki yardımı bu el görmeyecek. Kimsenin kalbini, ruhunu incitmeyeceğiz. ‘Ben yaptım kardeşim, daha ne istiyorsunuz’ ukalalığı var ya... Yok öyle bir şey kardeşim. Ruhunuzdan silin atın onu. Türkiye İttifakı diyorlar. Çok mutlu oluyorum. Biz bu ülkenin 82 milyon insanı var demiştik.

ŞAİBE İDDİALARI

Pazartesi gününe atılmış YSK süreci var. Diyorlar ki ‘Bu millet İstanbul'da bize oy verdi. Belediye başkanlarımızı seçti’ diyorlar. 'İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler, bu yüzden çoğunluğuz' diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, ‘Büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var’ diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın.

ÇAMLICA CAMİSİ’NİN AÇILIŞI

Beni Çamlıca Camii'ne davet etmediler. Biz bu memlekete bizi yönetsin diye insanlar seçiyoruz. Bizim işlerimizi yoluna koysun diye belediye başkanları seçiyoruz. Kimse kendi cebinden bu ülkeye yatırım yapmıyor. Her açılış, bizim açılışımızdır. Bu milletin parasını çarçur etmeden hizmet edeceksiniz. Bizi bin defa davet etmeseler de biz onları davet edeceğiz.

YSK’YA ÇAĞRI

31 Mart seçimleriyle ilgili pazartesi günü karar bekleniyor. Türkiye'nin seçimlerinin meşruluğuna bu kardeşinizin dediği sözle yani 'Kimsenin hakkını yemeyiz, hakkımızı da yedirtmeyiz' bu anlayışla hak, hukuk, adalet anlayışıyla sizden karar bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 20:57
YORUM EKLE