Erdoğan'dan rahatsızlar

Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, AKP içinde "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan rahatsız olanlar var" dedi

Erdoğan'dan rahatsızlar

Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, AKP-MHP ittifakının yüzde 45'i geçmesinin mümkün olmadığını, AKP içinde, "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ve partinin izlediği politikalardan rahatsız olan çok ciddi bir kesimin olduğunu" öne sürdü. 

"Son seçimlerde Ak Parti'ye oy verdim ama referandumda hayır diyeceğim" şeklindeki açıklamalarıyla gündeme gelen Ali Tarakçı, AKP'nin "MHP'nin politikalarını uygulayan bir parti" olduğunu, "ittifak arayışı içerisine girerek gücünü kaybettiğini" söyledi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'ya konuşan Tarakçı, "Ak Parti güçlü bir siyasi parti değil mi? Siz ittifak arayışına girdiğiniz andan itibaren psikolojik olarak karşı tarafta nasıl bir etki yaratıyorsunuz? Yani siz kendinizi güçlü görmüyorsunuz" dedi.

"AK PARTİ İÇİNDE ERDOĞAN'IN POLİTİKALARINDAN RAHATSIZ OLAN CİDDİ BİR KESİM VAR"

Ali Tarakçı, AKP'nin, MHP politikaları uygulayan bir parti olduğunu, Ak Parti içinde dindar ve Kürt kesiminin partiden rahatsızlık duyduğunu şu sözlerle dile getirdi:

"Sayın Erdoğan'ın bugün tüm söyledikleri ve uyguladıkları politika MHP'nin genel politikalarından neyi farklı ki? Ak Parti içerisinde bugün sayın Erdoğan'ın, partinin izlediği politikalardan dolayı rahatsız olan ciddi bir kesim var. Bu kesim içerisinde dindar insanlar da var, bunun içerisinde Kürtler de var."

"AK PARTİ-MHP İTTİFAKININ YÜZDE 50'Yİ GEÇMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

AKP-MHP ittifakının yüzde 50'yi aşmasının mümkün olmadığını söyleyen Ali Tarakçı şu ifadeleri kullandı:

"Ak Parti ve MHP, yüzde 50 artı 1 ediyor diye kim söylüyorsa sokağın farkında değil. Yok böyle bir gerçeklik, bu mümkün mü? Kürtler, Kürt kökenli Türkiyeli vatandaşların ben seçimlerde ne olursa olsun bugünkü haliyle Ak Parti-MHP ittifakına oy vereceğini düşünmüyorum. Büyük oranda destek vermezler, Haziran seçimleri gibi olur. Ak Parti yüzde 40'da kalır. Hatta onun altı bile söz konusu olabilir ama yüzde 5 MHP'den gelir, yüzde 45 olabilir. İttifakın alabileceği sınır yüzde 45'dir."

"ERDOĞAN İTTİFAK SÜRECİNDEN RAHATSIZ"

Ali Tarakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yüzde 50 artı 1'e ulaşmak için küçük partilere muhtaç kaldığını ve bu süreçten rahatsız olduğunu da dile getirdi.

"Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın süreçten rahatsız olduğunu görmemek için gerizekalı olmak lazım. Niye olmasın? Erdoğan devlete teslim oldu. Türkiye'de güçlü bir devlet geleneği var ve bu devlet 700 yıllık bir devlet. Bu devletin bir aklı var ve bu akla bugün Erdoğan'ın teslim olduğunu düşünüyorum ve o devlet kimse, kimlerse nasıl bir şeyse Erdoğan'a her şeyi yaptırıyorlar. Bu sistemi Erdoğan'a kim sattı bilmiyorum ama büyük bir kumpas kurdular."

"ERDOĞAN'IN KARŞISINDA GÜL ADAY OLURSA OYUMU GÜL'E VERİRİM"

Tarakçı, Erdoğan'ın karşısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aday olması durumunda oyunu tartışmasız Gül'e vereceğini de ifade etti ve şunları söyledi:

"Abdullah Gül aday olursa hiç tartışmasız oyum Abdullah Gül'e olur. Çok iddialı söylüyorum, Türkiye'de Ak Parti'nin tabanından, HDP'lilerin de oyunu alabilecek tek insan Abdullah Gül'dür."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 21:05
YORUM EKLE