Erdoğan'ın en güçlü rakibi Yavaş

Avrasya Araştırma tarafından yapılan Cumhurbaşkanlığı anketinde, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'ı geçtiği, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in ise neredeyse Erdoğan'la aynı oyu aldığı görüldü

Erdoğan'ın en güçlü rakibi Yavaş

CiddiGazete- Avrasya Araştırma tarafından yapılan Cumhurbaşkanlığı anketinde, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'ı geçtiği, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in ise neredeyse Erdoğan'la aynı oyu aldığı görüldü.

İLK SIRADA MANSUR YAVAŞ ÇIKTI

Uluslararası anket platformu Europe Elects'in sosyal medya hesabından grafik halinde paylaşılan anket sonucuna göre; Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çıktığında Erdoğan'ın oyu yüzde 46,4 iken Mansur Yavaş'ın oyu yüzde 53,6 olarak saptandı.

İMAMOĞLU İKİNCİ SIRADA

Erdoğan'ın karşısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çıktığında ise Erdoğan'ın oyu yüzde 46,9 iken İmamoğlu'nun oyu yüzde 53,1 olarak belirlendi.

PARTİ GENEL BAŞKANLARI YÜZDE KAÇ ALDI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısındaki oy oranı yüzde 49,0 iken Erdoğan yüzde 51,0 oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Erdoğan karşısındaki oyu ise yüzde 49,5 olarak belirlendi.

Europe Elects'in yayımladığı detaylı anket şöyle:

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 23:54
YORUM EKLE