'Erişim engeli' haberine de erişim engeli kararı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıkladığı yolsuzluk iddialarına ilişkin habere mahkemeden erişim engeli kararı gelmişti. Şimdi de erişim engeli kararı haberine "erişim engeli kararı" alındı!

'Erişim engeli' haberine de erişim engeli kararı!

CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun AKP dönemine ilişkin "İlk yolsuzluk dosyasını yargıya taşıdı" haberlerine erişim engeli getirildi.

Aralarında ciddigazete.com'un da olduğu 297 portalda paylaşılan haber için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, erişime engelleme talebinde bulundu.

İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimi Mehmet Çağrı Alperen de Bakan Adil Karaismailoğlu'nun talebini yerinde bularak, "yolsuzluk dosyasının mahkemeye intikal ettirildiğini" duyuran habere yasak getirdi!

ERİŞİM ENGELİ HABERİNE "ERİŞİM ENGELİ"

Bu kez Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimi Cemal Güneri, "erişim engeli" haberine "erişim engeli" kararı verdi. Hakimlik, aralarında ciddigazete.com'un da bulunduğu 56 portaldaki "erişim engeli" haberinin yayından kaldırılmasını istedi.

Mahkeme kararında, yayından kaldırılması istenen liklerin isimlerini yazmadı. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun avukatı tarafından verilen talep dilekçesinde yer alan 56 portalın tamamına toptan yasak getirildiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 01:48
YORUM EKLE