Esat Toklu, o otelde 35 bin liraya tatil yaptığını söyledi

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, kendisi hakkında bazı iddialarda bulunan Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu. Hakim toklu şikayet dilekçesinde, otelde 35 bin liraya kaldığını belirtti

Esat Toklu, o otelde 35 bin liraya tatil yaptığını söyledi

CiddiGazete- Sedat Peker, geçen Pazar günü yayınladığı dokuzuncu videoda, kara para aklama soruşturmasında aranan ve şirketi SBK Holding'e kayyım atanan Sezgin Baran Korkmaz hakkında konuşmuştu.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki Paramount Oteli’nde emniyet müdürü gazeteci, siyasetçi gibi birçok tanınmış ismin ücretsiz konakladığını öne süren Peker, gazeteciler Veyis Ateş ve Rasim Ozan Kütahyalı ile Muğla Emniyet Müdürü’nün de adını vermişti.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Peker'in aynı otelde ücretsiz konakladığını iddia ettiği isimlerden biri de Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu olmuştu. Peker, "Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Ankara hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat bir adam ki sıfır X5 ile görevine gidip geliyor. Devlet bunlara Opel, Passat veriyor. Artık sınırları aşmışlar, güç zehirlemesi böyle bir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niye alamıyor bunu? Onu da anlatacağım" diye konuşmuştu.

"35 BİN LİRAYI GÖNDERDİM"

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Sedat Peker Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na “iftira, hakaret, kişisel verileri ele geçirmek” gibi suçlardan suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, Peker'in iddialarına ilişkin beyanlara yer veren Toklu, "Adı geçen otele 2020 yılı Eylül ayının sonlarına doğru ailemle tatil yapmak için gittim. Pandemi ve yaz tatil sezonunun sonu olması nedeniyle otel fiyatları da o dönemde uygun olduğu için rezervasyonu çok önceden bu tarihe yapmıştım. Konaklama bedeli olan 35 bin lirayı otelin hesabına şahsi hesabımdan gönderdim. Buna dair dekont ektedir. Otelde kimsenin misafiri olarak kalmadım" dedi.

"KORKMAZ İLE AYAKÜSTÜ TANIŞTIRILDIM"

Videodaki iddiaların tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu ifade eden Toklu, "Videolardan sonra yaptığım araştırmalarda otelin sahibinin Kırgız asıllı bir iş adamı olduğunu öğrendim. Videoda adı geçen Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım. Ayaküstü 2-3 dakika süren bir konuşma ve tanışmamız oldu. Daha sonra kendisi bana cep telefonundan kendini tanıtan bir mesaj gönderdi. Devamında da tebrikleşme mesajı dışında kendisiyle bir diyaloğum ve yüz yüze bir temasım olmamıştır" dedi.

"YARGILAMA YETKİM YOK"

Toklu, dilekçesinde İçişleri Bakanlığı tarafından verilen pasaport iptal kararlarını kaldırdığı iddialarına de değinerek, "Sezgin Baran Korkmaz hakkında pasaport iptaline karşı Ankara İdare Mahkemelerinde açılmış herhangi bir dava bulunmamaktadır. Ben 20 Temmuz 2016 yılından bu yana açılan pasaport iptallerine yönelik hiçbir davaya bakmadım. Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak yargılama yetkim de bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

KENDİSİ İÇİN SORUŞTURMA İSTEDİ

Dilekçesinde, sıfır BMW'ye bindiği iddialarına ilişkin olarak da Toklu, "Bahse konu araç 2014 modeldir. 2018 yılında 321 bin liraya aldım. Aracıma ilişkin mal beyanımı da HSK'ya sundum" ifadelerini kullandı.

Toklu'nun ayrıca HSK 1. Dairesi'ne de gerekli incelemelerin yapılması için dilekçe verdiği öğrenildi.

ERİŞİM YASAĞI TALEBİ

Toklu'nun ayrıca Ankara nöbetçi sulh ceza hakimliğine başvurarak, isminin geçtiği videoya erişim engeli ve içeriğin çıkarılmasına dair karar verilmesi talebinde bulunduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 20:23
YORUM EKLE