Eski bakan kime hakkını helal etmedi?

FETÖ sanığı işadamlarını Pensilvanya'ya götürdüğü dava dosyalarına yansıyan Çevre ve Şehircilik eski bakanı Mehmet Özhaseki: “Sadece kötülüklerinden dolayı hesap yapan, tezgah, kumpas kuran insanlar var. Onlara hakkımı helal etmiyorum”

Eski bakan kime hakkını helal etmedi?

Çevre ve Şehircilik eski bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, "Kayseri'ye güzel hizmetler ettiğimizi bildikleri halde sadece kötülüklerinden dolayı hesap yapan, tezgah kuran, kumpas kuran insanlar var. Onlara da hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Ankara'dan Kayseri'ye gelen Özhaseki'yi, şehrin girişinde partililer ve vatandaşlar çiçekle karşıladı. Kendisini karşılayanlara teşekkür eden Özhaseki, "Her başlangıç bir bitişe gebe. Önemli olan başlangıçla bitiş arasında iyi işler yapabilmek, eser ortaya koyabilmek ve girdiğiniz kapıdan başınız dik ayrılabilmek" diye konuştu.

Yaptıkları işlerle ilgili büyük gayret gösterdiklerini, bakanlık hizmetlerinin bittiğini ancak ülke için hizmete devam edeceklerini vurgulayan Özhaseki, "Kayseri'ye güzel hizmetler ettiğimizi bildikleri halde sadece kötülüklerinden dolayı hesap yapan, tezgah kuran, kumpas kuran insanlar var. Onlara da hakkımı helal etmiyorum. İlahi adalet bu dünyada da onları da çarpacak, inanıyorum ki öbür tarafta da çarpacak. Kötülerle hesabımız hiç bitmeyecek. Ancak iyi niyetle hareket etmiş, bilmeden dedikodumu etmiş herkese de hakkımı helal ediyorum. Vatandaş hoşuna gitmediği bir şey hakkında konuşabilir, normal. Ancak güzel işler yaptığımızı bildikleri halde kötülük kumpası kuranlara hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu.

Mehmet Özhaseki'nin FETÖ'cu işadamlarıyla birlikte Pensilvanya'ya defalarca gittiği, FETÖ adına himmet topladığı iddiaları dava dosyalarına yansımıştı. Özhaseki'nin Pensilvanya'ya götürdüğü Kayserili işadamları tutuklanırken, Özhaseki'ye herhangi bir soruşma açılmadı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 17:11
YORUM EKLE