Eski büyükşehir belediye başkanı coronaya yenildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanlarından Aziz Duran, coronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Eski büyükşehir belediye başkanı coronaya yenildi

CiddiGazete- Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Duran, bir süre önce yakalandığı coronavirüs nedeniyle İstanbul’da özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakım ünitesine alınan ve entübe edilen Duran, yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün hayatını kaybetti. Duran’ın Adapazarı’ndaki Emirdağ Aile Kabristanlığı’nda defnedileceği öğrenildi.

AZİZ DURAN KİMDİR?

1949 yılında Adapazarı’nda doğdu İlk ve Orta öğrenimini Adapazarı’nda tamamladı.

1976 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Sosyal Siyaset bölümünden mezun oldu. Türkiye Zirai Donatım Kurumu Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde ve Çalışma Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda bir süre çalıştıktan sonra, 1978-80 yılları arasında Şanlıurfa’da askerlik görevini ifa etti.

Türk Standartları Enstitüsü’nün ve Milli Prodüktivite Merkezinin Sakarya temsilcilikleri görevini yürüttü. Ayrıca Devlet Planlama Teşkilatı’nın ihtisas komisyonlarında görev aldı. Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevini 13 yıl sürdürdükten sonra, 27 Mart 1994 1. dönem; 18 Nisan 1999 2. dönem olmak üzere Adapazarı Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

6 Mart 2000 tarihinde büyükşehir belediyesi statüsüne kavuşması ile Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürdü.

27 Mart 2004 tarihindeki yerel seçimlerde 3. dönem olarak tekrar seçilen Aziz Duran Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Aziz Duran 2009 seçimlerine kadar Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 12:43
YORUM EKLE