Fatih Erbakan AKP'ye mi katılacak?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bazı çevrelerin, partisinin AKP'ye katılacağı yönündeki iddialarına tepki gösterdi

Fatih Erbakan AKP'ye mi katılacak?

CiddiGazete

Fatih Erbakan, partisinin Turan Güneş Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Olağan Kandıra İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, partililerin 17 Kasım’da Ankara’da yapılan 1’inci Olağan Büyük Kongre’de destan yazdığını söyledi.

AKP’YE KATILACAĞI İDDİASINA CEVAP VERDİ

Bazı çevrelerin, partisinin AKP’ye katılacağı yönündeki iddialara da tepki gösteren Erbakan, “Bu ülkede vatandaşın ekonomik göstergelerini düzelten tek bir hükümet vardı o hükümetin adı da 54. Erbakan hükümetiydi. Gittiğimiz her yerde vatandaş önümüzü kesip ‘Allah Erbakan hocamızdan razı olsun. Eğer o gelip de o maaş zamlarını yapmasaydı bugün aldığımız bu paranın yarısını alıyor olacaktık’ diyorlar. Eğer yeniden o maaş zamlarına kavuşmak istiyorsanız, yeniden bolluk ve bereket istiyorsanız, yeniden büyük Türkiye istiyorsanız hep birlikte Yeniden Refah’ta toplanacaksınız diyoruz. Çünkü aynı ruh, aynı azim ve aynı hizmet aşkı bugün Yeniden Refah’ta var. Yeniden Refah gelecek yüzler yeniden gülecek” dedi.

“BİR KURUŞ İLAVE BORÇ ALMAYACAĞIZ”

Erbakan, kalkınma ve zenginleşmek için katma değerli üretim gerektiğini belirterek, “Biz gelir gelmez denk bütçe gerçekleştireceğiz. Bir kuruş ilave borç almayacağız. Her sene 100 milyar dolar ilave kaynak üreteceğiz. 100 milyar dolar ilave kaynağın yarısını borçları ödemede, yarısını da milletin hizmetini görmekte kullanacağız. Üretimi, istihdamı ve ihracatı en güçlü şekilde teşvik edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar.erdill.
Yaşar.erdill. - 5 ay Önce

Anlaşarak.konusarak.kardes.kardeş.düşmanlara.karşi.birlesmeliyiz...