Fatih Tezcan AKP'liler'e küfür etti

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e övgüleriyle bilinen Fatih Tezcan, AKP Kadın Kolları'nın suç duyurusunda bulunduğu Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'a destek çıktı, İstanbul Sözleşmesi'ni savunanlara küfür etti

Fatih Tezcan AKP'liler'e küfür etti

CiddiGazete- AKP’de "İstanbul Sözleşmesi" tartışması devam ediyor. AKP Kadın Kolları, Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’a hakaret içeren yazısı nedeniyle 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e övgü sözleriyle bilinen Fatih Tezcan ise Dilipak’a destek çıkarken sözleşmeyi savunanlar için skandal ifadeler kullandı.

VATAN PARTİSİ'NE ATIF

Tezcan, İstanbul Sözleşmesi'ne karşı çıkan Vatan Partisi'nin videolu Twitter paylaşımını alıntılayarak, “Kemalist Vatan Partisi İstanbul Sözleşmesi'ne karşı duruyor ama Ak Parti savunuyor, üstelik Ak Parti Dilipak gibi bir müslüman kardeşini mahkemelerde süründürmeye hazırlanıyor. Buyrun bakalım. İbretlik bir durum. Çok üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

YİNE SKANDAL SÖZLER

Daha sonraki paylaşımında İstanbul Sözleşmesi'ni savunanlara küfür eden Tezcan skandal ifadelere imza attı:

- İstanbul Sözleşmesi şöyle iyi böyle kötü bi s.ktirin gidin yeter be!

- 1 sene önce yanıma alabildiğim kızım sırf örtündü ve imam-hatibe gidecek diye anası tarafından kaçırılmış, bana 1 soru sormadan okula yazılmış, hâlâ gevezelik!

- Ocağına ateş düşmeden konuşan O… Çocuğudur.

SİLDİ YENİ TWEET ATTI

Fatih Tezcan, 14 Temmuz'da İstanbul Sözleşmesi'ne karşı çıktığı bir konuşmasını hatırlatarak, küfürlü paylaşımını sildiğini belirtti. “Sildim twiti” diyen Tezcan şu ifadeleri kullandı:

- Üsluplusu burada ama karşımızda İslâm'dan, namustan, nesilden bahsettiğimizde, bunların parayla, ihaleyle, siyasetle ilgisi yok diye yüz çeviren, Stratejik Ak Partizanlar var.

- Bunların ilahları Para, Menfaat ve Nüfuz olmuş. Bunlar normal konuşmaktan anlamıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 15:29
YORUM EKLE