Fındık üreticilerine kötü haber

İYİ Parti'nin Meclis'e sunduğu "Fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin araştırma önergesi", AK Parti'nin "Fındık çalışma grubu kurduk. Konuyu ne zaman istersek o zaman müzakere edeceğiz" açıklaması üzerine gündeme alınmadı

Fındık üreticilerine kötü haber

TBMM Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin araştırma önergelerinin bugün gündeme alınmasına ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurulda, Danışma Kurulunda anlaşma sağlanamadığından siyasi partilerin gündeme ilişkin grup önerileri ele alındı.

İYİ Parti'nin fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin araştırma önergesinin bugün gündeme alınması önerisi görüşüldü. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, "üreticinin, fındığın cefasını çektiğini ancak bir İtalyan firmasının bunun sefasını sürdüğünü" belirtti.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ise AK Parti'nin fındık çalışma grubu kurduğunu bildirerek, "Bu akşam, Tarım Bakanımızla tekrar bir araya geleceğiz. Konuyu enine boyuna görüşüyoruz" şeklinde konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta da "Çalışma grubu kurduk, çalışıyoruz" demenin yeterli olmadığının altını çizerek, AK Parti'nin konuyu Meclis gündemine getirme sözü verdiğini anımsattı.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin de "Sözümüzdeyiz. Bu konuyla alakalı kendi mutfağımızda hazırlığımızı yapacağız ve kendimiz için uygun gördüğümüz zamanda hep beraber buraya getireceğiz ve bu konuyu müzakere edeceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, İYİ Parti'nin önerisi kabul edilmedi.

Genel Kurulda CHP'nin, "Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle" ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi de ele alındı.

CHP İstanbul Milletvekili Ahmet Ünal Çeviköz, Kaşıkçı cinayetinin Türkiye'nin itibarına daha fazla zarar vermemesi için Meclisin, duruma sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. Çeviköz, "Sayın Erdoğan'ın bugünkü açıklamaları da bu araştırmanın yapılmasının önemini ortaya koymuştur" dedi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu da "Nasıl o 15 kişi elini kolunu sallayarak gelip, Türkiye'de cinayet işleyip gittiyse Konsolos da öyle gitti" ifadelerini kullandı.

Oylamada, CHP'nin önerisi de kabul edilmedi.

Öte yandan HDP'nin "Van depremi"ne ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi de kabul edilmedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 00:07
YORUM EKLE