Fuat Oktay’dan ‘çift maaş’ çıkışı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, birden fazla maaş alan Cumhurbaşkanlığı bürokratları hakkında, “Kimin ne ücret aldığını bilmiyorum, sormuyorum, ben başkalarının ne aldığını bilmem ama kendimin ne aldığımı bilirim, aldığım da tek maaştır” dedi

Fuat Oktay’dan ‘çift maaş’ çıkışı

CiddiGazete

TBMM Genel Kurulu’nda 12 gün aralıksız süren 2020 yılı bütçe mesaisi tamamlandı. Yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan bütçeyi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay savundu. Atanmış bir bürokrat olması dolayısıyla sık sık muhalefetin eleştirilere maruz kalan Oktay’a sorulan sorulardan biri de Cumhurbaşkanlığında 2 hatta 3 maaş alan danışman ve bürokratlardı.

EYT’YE GELİNCE OLMAZ ÖYLE ŞEY’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a (EYT) ilişkin “Çift maaş istiyorlar, olmaz öyle şey” sözlerini hatırlattıktan sonra İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine 5 maaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’in evine 3 maaş girdiğine dair örnekler sıraladı.

Özel’in, “EYT’ye çift maaş eleştirisi, saraydaki, etrafınızdaki herkese, şahsına 3, eşine 2; 5 tane maaş bağlıyorsunuz, olacak iş değil. Vicdana dokunuyor” sözlerine Fuat Oktay şöyle cevap verdi:

“Kimin ne ücret aldığını bilmiyorum, sormuyorum, ben başkalarının ne aldığını bilmem ama kendimin ne aldığımı bilirim, aldığım da tek maaştır.”

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 12:50
YORUM EKLE