Genel başkanlara MHP'den ihraç

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'ye bağlılıklarını bildirmeyen Ülkü Ocakları genel başkanlarından Servet Avcı, Suat Başaran ve Harun Öztürk'ün, MHP'den ihraç edildiği duyuruldu

Genel başkanlara MHP'den ihraç

CiddiGazete- AKP'li Yavuz Bahadıroğlu'nun şikayeti üzerine, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in istifasının alınmasından sonra, önceki yıllarda Ülkü Ocakları genel başkanlığı yapan Servet Avcı, Suat Başaran ve Harun Öztürk'ün de MHP'den ihraç edildiği açıklandı!

Savunması istenen Ülkü Ocakları genel başkanlarından Servet Avcı, e-Devlet üzerinden istifasını göndermesine rağmen, MHP Ankara İl Disiplin Kurulu skandal süreci tek taraflı devam ettirdi. İl Disiplin Kurulu, istifa eden Servet Avcı'yı MHP'den ihraç etti!

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, skandal kararı şu cümlelerle duyurdu: "Başka bir siyasi partide faaliyetleri açık olan; Servet Avcı, Suat Başaran ve Harun Öztürk’ün İl Disiplin Kurulumuz tarafından yapılan tetkikler sonucunda partimizden ihraçları karara bağlanmış olup ilişikleri kesilmiştir."

MHP'den ihraç edildiği duyurulan üç ismin de başka bir siyasi partide açık veya gizli her hangi bir faaliyeti bulunmuyor. Önceki genel başkanlardan Servet Avcı, ülkücü kimliğiyle tanınan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın belediyede resmi danışmanlığını yapıyor.

ATİLA KAYA'DAN MANİDAR TWEET

Ülkü Ocakları önceki genel başkanlarından ve MHP İstanbul eski milletvekili Atila Kaya, süreçle ilgili manidar bir Tweet paylaştı. Kaya, “Köküne yabancılaşan dal, döner, kusuru yaprakta arar!" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet TOPAY
Mehmet TOPAY - 12 ay Önce

51 senelik ülkücüyüm.mhp de milliyetçilik ve ülkücülük kalmadı.ülk. ocakl.eski gnl.başkanları haklıdir
BAŞBUĞ'un partisi kalmadı
Ben çok İ Y İ oldum

boztürk
boztürk - 12 ay Önce

Ülkü ocaklarının tasfiyesi MHPnin bitişidir.Kaynak ocaklardır.Krndi ayaklarına kurşun sıkarlar

Fethi SAYILIR
Fethi SAYILIR - 12 ay Önce

Ülkü ocakları menzil tarikatının kontrolüne terk ediliyor.