Gökçek'ten miras olarak 'borç' kaldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Melih Gökçek’in başkanlığı döneminden kalan 118 milyon liralık bir borcu daha ortaya çıktı

Gökçek'ten miras olarak 'borç' kaldı!

CİDDİGAZETE

CHP Genel Başkan yardımcısı Aykut Erdoğdu, TBMM KİT Komisyonu'na gelen Sayıştay raporlarına göre, Melih Gökçek'in, Atatürk Orman Çiftliğine toplam 118 milyon lira kira borcu olduğunu ve bu borcu yeni yönetime bıraktığını açıkladı. Erdoğdu, borç yapılandırmasına imza atan Gökçek'in, buna uymadığını savundu.

Erdoğdu yaptığı açıklamada, "Gökçek, Atatürk'ün mirası AOÇ'ye de 118 milyon TL kira borcu takmış ve ödemesini bu döneme bırakmış" dedi. Şehirlerarası Otobüs Terminali arazisinin 1996 yılında imzalanan protokol ile AOÇ tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne kiralandığını hatırlatan Erdoğdu, ödenmeyen kira ve faizlerin katlandığını vurguladı ve şöyle dedi:

"Melih Gökçek yönetiminin ödemediği kiralar nedeniyle belediye hakkında yedi adet icra takip dosyası açıldı. Borç yapılandırması da var ama ödenmediği için borç 118 milyon 972 bin 660 liraya ulaştı. Gökçek tüm diğer borçları gibi bu borcu da CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne yıktı. Ankara halkını zarar soktu."

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 17:22
YORUM EKLE