Gözler kabine toplantısında

Beştepe’de yarın yapılacak 2022 yılının ilk kabine toplantısında, memurlara enflasyon farkının yanı sıra yapılacak ek zam konusunun da ele alınması bekleniyor

Gözler kabine toplantısında

CiddiGazete- 2022 yılının ilk kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, yarın yapılacak.

İşçi, memur ve emeklilere yapılacak zam oranlarında belirleyici olan 2021 yılının 6 aylık enflasyon rakamı, yarın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak Aralık ayı verisi ile netleşecek.

Kabine toplantısında enflasyon, döviz kurları ve faiz başta olmak üzere ekonomik gelişmelerin yanı sıra kamu görevlilerine yapılması planlanan ek zam konusunun da ele alınması bekleniyor.

Açıklanacak aralık ayı ve 2021 yılı enflasyon rakamlarının ardından memurların alacağı fark da netleşmiş olacak. Memurlara 2021 yılı için yüzde 3 artı 3 artış yapılmıştı. Bunun üzerinde enflasyon farkı da eklenecek.

NTV’nin aktardığına göre, memur konfederasyonu fark haricinde geçtiğimiz yıl yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle de ilave artış talep etmişti.

Kabine toplantısında ekonomik gelişmelerin yanı sıra Omicron varyantı nedeniyle artış hızı artan coronavirüs salgınının da ele alınması bekleniyor.

Dış politika ve milli güvenlik konuları da toplantının gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 08:25
YORUM EKLE