Gürsel Tekin’den Sarıgül iddiası

CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Mustafa Sarıgül’ün kuracağı partinin büyük bir ihtimalle AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'na katılacağını iddia etti

Gürsel Tekin’den Sarıgül iddiası

CiddiGazete- Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in Mustafa Sarıgül’ün kuracağı partiye ilişkin görüşlerine yer verdi.

Saygı Öztürk, Gürsel Tekin’in konuya ilişkin şunları söylediğini yazdı:

"Şimdi Sayın Sarıgül parti kuruyormuş. Yolu açık olsun. Ben 2013 yılında ‘CHP'nin, yakıtı bitenlerin yakıt ikmali yaptığı yer olmadığını' söylediğimde dönemin genel başkan yardımcıları, şimdiki genel başkan yardımcılarının bazıları beni suçladı.

Önce Sayın Sarıgül'ün kapısına giderek, sonra CHP Genel Merkezi önünde Sarıgül'e özel miting yapanların CHP tabanına özür borçları olduğunu hatırlatmak istiyorum. Neredeyse partimizde CHP'li olmak suç haline geldi. Benim o zaman Sayın Sarıgül'le bir husumetim mi vardı? Hayır. Şimdi Sayın Sarıgül parti kuruyor. Büyük bir olasılıkla Sarıgül'ün partisi Cumhur İttifakı saflarında olacak. Şişli Belediyesi önünde halay çekenler, genel merkezin önünde davul çalanlar şimdi ne diyecekler merak ediyorum."

Mustafa Sarıgül'ün üç aydır parti kurma hazırlıkları yaptığını ve 81 il başkanını belirlediğini söyleyen Gürsel Tekin, atanan bazı isimlerin de iktidara yakın olduklarına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 13:11
YORUM EKLE