Hadi Özışık baltayı taşa vurdu!

Süleyman Soylu, Özışık kardeşleri tanıdığını ancak yakın zamanda görüşmediğini söyledi. Süleyman Soylu'yu savunmak için açıklama yapan Hadi Özışık ise ne zaman görüştüklerini açıkladı

Hadi Özışık baltayı taşa vurdu!

CiddiGazete- Hadi Özışık, Sedat Peker'le görüşmesini inkar ettikten sonra Peker, yaptıkları telefon konuşmasını yayınladı; ortalık karıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine iftira attıkları gerekçesiyle Hadi ve Süleyman Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurdu. Ayrıca Özışıkların evlerine polis operasyon düzenledi.

Soylu ayrıca, daha önce yanında çalıştırdığı Hadi Özışık'la uzun süredir görüşmediğini belirtti.

Süleyman Soylu, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı" dedi. Bakan Soylu, Hadi Özışık ile ne zaman görüştüğüne ilişkin ise bilgi vermedi.

Kendisine bir kumpas kurulduğunu ileri süren Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgâh kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım."

"PEKER'LE RÖPORTAJ YAPMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM"

Süleyman Soylu'nun, "Yakın zamanda görüşmedim" dediği kardeşlerden Hadi Özışık, bugün yaptığı açıklamada, Bakan Soylu'dan Sedat Peker'le röportaj için izin istediğini söyledi.

"SOYLU BANA 'İŞİNE BAK' DEDİ"

Hadi Özışık'ın YouTube üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Facetime'dan arayan bir kişi "Reisim Sedat Peker sizinle görüşmek istiyor" dedi. Süleyman Soylu ile ilgili videoda söylediklerini bana da tekrarlıyor ve birilerinin İçişleri Bakanı'nı üzerine çekmek istediğini söylüyor. Bu ne anlama geliyor? Sedat Peker bu açıklamadan sonra neden beni aradı sizce durup dururken?

O kadar net ki, benim üzerimden Soylu'ya mesaj göndermek istiyor. Yaşadıklarını, yeni yaşadığı yerleri ve kendi hayatıyla ilgili bir şeyler anlattı. Ben dinlemekle yetindim, o konuştukça gazetecilik iştahım kabardı. Kendi kendime "Sedat Peker ile bir röportaj mı yapsam?" dedim ve bu talebimi ona ilettim. "Emrin olur ağabey" dedi.

Hadi Özışık günler süren suskunluğunu bozdu, her şeyi anlattı!Hadi Özışık günler süren suskunluğunu bozdu, her şeyi anlattı!

Gün ve saat konusunda kendisine döneceğimi söyleyerek telefon görüşmemizi sonlandırdım. Sedat Peker'in anlattıkları, hikayesi, hakkında bir dosya olup olmadığını bilmiyoruz. Aynı gün Süleyman Soylu'yu aradım ve Sedat Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim.

Soylu da bana "İşine bak" dedi ve telefonu kapattı. Soylu ile aramızda geçen birçok görüşmede Sedat Peker adı bir daha geçmedi. Bir daha Sedat Peker desem Soylu benimle olan dostluğunu bitiriverecekti, huyunu bildiğim için bir daha P harfi bile demedim. Zaten bayramda aradığımda "O adamla irtibatta olduğunu bilmiyordum" diyerek benimle irtibatını kopardı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 10:05
YORUM EKLE