Halk TV'ye Devlet Bahçeli cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'ye "lan" denildiği gerekçesiyle Halk TV'ye idari para cezası kesti

Halk TV'ye Devlet Bahçeli cezası

CiddiGazete- Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Halk TV hakkında hazırlanan izleme raporunu görüştü. "Şimdiki Zaman Siyaset" isimli programı değerlendiren Üst Kurul, yayına konuk olarak katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun kullandığı ifadeleri inceledi.

RTÜK, Çilingiroğlu’nun canlı yayında sarf ettiği "Ankara'nın Tabipler Odası diyor, biz de diyor dört bin tane vaka görüyoruz Ankara'da sadece diyor. Oradan Bahçeli çıkıyor diyor ki, Tabipler Odası'nı kapatmamız lazım, Anayasa Mahkemesi'ni kapatmamız lazım. İmparatorluk mu kuruyorsun lan? Ne biçim böyle bir şey olabilir mi ya?" şeklindeki ifadelerin eleştiri sınırlarını aştığını ileri sürdü.

RTÜK, yayında geçen argo kelime "lan" ifadesinin şahıstan öteye geçerek kurum ve temsil edilenlere yönelik olmasından dolayı küçük düşürücü ve itibarsızlaştırıcı olduğu kanaatine vararak, Halk TV hakkında idari para cezası müeyyidesi uygulanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 13:57
YORUM EKLE