Hamza Dağ'dan 'Hamza Kürşat Ayvatoğlu' açıklaması

Hamza Dağ, uyuşturucu temin etmekten gözaltına alınan AKP'li Kürşat Ayvatoğlu'nun zenginleşme kaynağının incelenmesi gerektiğini belirterek, "Yargının eli açık" dedi

Hamza Dağ'dan 'Hamza Kürşat Ayvatoğlu' açıklaması

CiddiGazete- AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanı olduğu iddia edilen ancak AKP Genel Merkezi’nde büro görevlisi olarak çalıştığı açıklanan Kürşat Ayvatoğlu, uyuşturucu temin etmek suçlamasıyla gözaltına alındı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk’te hem Kürşat Ayvatoğlu'na hem de gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Kürşat Ayvatoğlu'nun genel merkezde çalıştığını, yakın ekibinin içinde çalışan biri olmadığını söyleyen Dağ, ''İfadelere bakılırsa kendi içlerindeki mesele, arkadaşları ile ilgili konu. Arkadaşları şantaj yaptı iddiası var'' diye konuştu.

‘İŞİNE SON VERDİK’

Hamza Dağ'ın 'Kürşat Ayvatoğlu' ile ilgili açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Ben Cuma günü de açıkladım yakın çalışma ekibimde değil, bizim buradan çıkartacağımız dersler var. Mevzunun diğer boyutlarına bakacak olursak burada biz bir kere haberdar olur olmaz bu kişinin işine son verdik. Daha çok dikkat etmemiz lazım.

Ortaya çıkan görüntülerden samimi olarak bize oy veren insanların, bunları AK Parti’ye yakıştıramadığı için üzüldüğünü görüyorum ve onlardan helallik istiyorum.

Ama asıl mesele, burada tartışmamız gereken meselelerden birisi de böyle bir konu meydana geldiğinde hangi partinin nasıl reaksiyon gösterdiğidir.

‘YARGININ BU KONUDA ELİ AÇIK’

Buradaki esas mesele zenginleşmenin kaynağı, bir seneki süre zarfında bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yargının bu konuda eli açık. Elinde delil, belge olanlar, iddiasını ortaya koyanlar, ticaret yaparak değil de nüfuz ticareti yaparak, belediye, kamu hizmetleri noktasında çalışma yaparak durum varsa yargının önü açık.

Ben uzun zamandır yakınımda çalışan biri olmadığı için, bizim sadece genel merkez mesaimiz yok, bölgemize gidiyoruz, memurluk yapan arkadaşlar var, anlarla çok sıkı çalışma içinde olmazsınız. Çok yakın çalıştığım biri değil. Son dönemde 4-5 arkadaşta Covid vakası oldu. O dönem dışında yanımızda bulunmadı.

‘ARKADAŞLARI ŞANTAJ YAPMIŞ’

Ben şahsıma yönelik bir operasyon olduğu konusunda bir bilgiye sahip değilim. İfadeye göre arkadaşları şantaj yapmış. Bizlerle güçlü görünmek için fotoğraf çektirmiş olabilir.

Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı.

YENİ AKP MKYK

2023'e giden yolda milletvekillerimizi ve teşkilat başkanlarımızı çok daha proaktif bir şekilde sahada bulunduracağız.

YENİ ANAYASA NE ZAMAN?

Ne zaman pozitif bir gündem olsa özellikle CHP bunun önüne geçmek için engel oluyor, biz 2002'den beri sivil anayasayı söylüyoruz o zamandan beri muhalefet 'Ne kadar engel olabilirim?' diye baktı, hâlâ da öyle bakıyor.

Cumhurbaşkanımız çok net bir şey söylüyor, 'Gelin anayasayı tartışalım, 2023 seçimlerine bu anayasa ile gidelim', bunlar halk oyuna sunulabilir.

Yeni anayasa noktasında muhalefetin bizi zorlayıp bizi masaya çekmesi lazım ama biz muhalefeti masaya çağırıyoruz.

ERKEN SEÇİM

Muhalefetin sonbaharda seçim sözü de hiçbir realitesi olmayan bir söz, halkın böyle bir gündemi yok, vatandaşın böyle bir beklentisi yok. Vatandaş 2023'e kadar AK Parti'ye yetki verdi. Muhalefete bakarsanız geçen sene de seçim olacaktı.

Gelin bu ülkeyi bu sivil anayasada buluşturalım hep birlikte, biz kendi çalışmamızı Cumhur İttifakı ile yapacağız, CHP böyle düşünüyorsa biz diğer partilerle de görüşeceğiz.

HARP OKULLARI'NDA İRTİCA İDDİASI

Bizim irtica kelimesi üzerinden ürettiğimiz korkular bu ülkenin insanlarından, değerlerini yaşayan insanlarından çıkarttığımız korkular FETÖ'nün propagandası haline geldi. Cemaatlerin, tarikatların orduya girebilmesinin önünde irtica kelimesinin tek başına engel olmadığını biz tecrübe ile görmüş olduk. Olması gereken bir adımdı.

HDP'YE KAPATMA DAVASI

Biz AK Parti olarak kapatma davalarını zorlaştırma konusunda değişiklikler yaptık. İşin bir de ahlaki boyutu var, iddianameye baktığınızda HDP'nin yapmış olduklarına bakarsanız teröre vermiş olduğu destekleri görürsünüz. Almış oldukları karar neticesinde 6-7 Ekim olaylarında 33 tane insan vefat etti. 'Biz Kürtlerin sorunları ile alakalı siyaset yapıyoruz' diyorlar ama yaptıkları işlere baktığınızda PKK'nın işlerini yapıyorlar.

SİYASİ PARTİLER SEÇİM KANUNU

Bu konuda bir gündem oldu, biz de bazı çalışmalar yapıyoruz. Daha önceki tecrübelerden yola çıkarak bir takım çalışmalar içerisindeyiz. Hayati Yazıcı başkanlığında yürüyen bir süreç var.”

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 00:43
YORUM EKLE