Hangisini kazısan altında Fetoş var!

Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’a dair açıklamalarıyla FETÖ’yü akladığını savundu. Sosyal medya kullanıcıları da yandaş Selvi'nin geçmişini ortaya döktü

Hangisini kazısan altında Fetoş var!

CiddiGazete- AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi'nin yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’a dair açıklamalarıyla FETÖ’yü akladığını savundu.

Söz konusu yazı sosyal medyadan büyük tepki görürken, Selvi’nin FETÖ bulaşığı geçmişi ortaya döküldü

Selvi bugünkü, "Kılıçdaroğlu FETÖ’yü aklıyor" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Darbeyi önleyen Erdoğan’a FETÖ’nün siyasi ayağı demek, 15 Temmuz’u kontrollü darbe ilan etmek, elinde 15 Temmuz’un kanı olan FETÖ’yü aklamaktan başka bir anlamı olmaz.

Kılıçdaroğlu, darbeyi önleyen Erdoğan’ı suçlarken FETÖ’yü aklıyor."

Selvi’nin bu ifadeleri kullandığı yazısının ardından sosyal medyada büyük tepki oluştu.

Sosyal medya kullanıcıları, Selvi’nin Fetullah Gülen’le çekilmiş fotoğraflarını ve daha önceki yazıları ile sosyal medya mesajlarını paylaştı.

Selvi’nin 17-25 Aralık operasyonlarının hemen öncesinde, 29 Kasım 2013’te yazdığı yazı da sosyal medyada paylaşılanlar arasına girdi.

Selvi, söz konusu yazısında AKP ile Cemaat arasındaki dershaneler gerilimine dair yorumda bulunurken Erdoğan’a kızılmasına tepki gösterdi. Selvi yazısında, Cemaat’in Erdoğan sayesinde en az 15 kat büyüdüğünü söyledi ve "2004 tarihindeki cemaatin durumu ile bugünkü ulaştığı seviyeyi kıyas ettiğinizde gerçek ortaya çıkar.

El insaf.

En az 15 kez büyümüş hizmet hareketi.

Bunda Erdoğan"ın payı hiç yok mu?" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 11:46
YORUM EKLE