Hani Ankara'ya PKK'lılar gelecekti?

FETÖ iltisaklı olduğu söylenen Mehmet Özhaseki'nin "iftira" üzerine kurduğu seçim propagandası boş çıktı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Alparslan Türkeş'in Ülkü Ocakları genel başkanlarından Servet Avcı'yı kendisine başdanışman yaptı

Hani Ankara'ya PKK'lılar gelecekti?

CİDDİGAZETE/özel

31 Mart seçimlerinde "en kirli" propaganda dönemi Ankara'da yaşandı. Cumhur İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş'ın seçimleri kazandığı takdirde Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni "PKK" ile birlikte yöneteceği iftirası atıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım tarafından vefatından 22 yıl sonra Başbuğ Alparslan Türkeş'in kabrine götürülen ve "ülkücü" ilan edilen AKP'li Mehmet Özhaseki, ceza ve tazminat davalarına konu olabilecek iftiralarda bulundu.

Bütün bunlara rağmen 31 Mart'ta ülkücülerin büyük desteğiyle Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Yavaş'ın mazbatasını almasından sonra gözler belediyedeki atamalara çevrildi. Mansur Yavaş, kritik noktalara "vekaleten" atamalarını sürdürürken, Alparslan Türkeş döneminin Ülkü Ocakları genel başkanlarından Servet Avcı'yı da kendisine başdanışman yaptı.

SERVET AVCI KİMDİR?

1965 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1989 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Başbakanlık Basın Müşavirliği’nde çalıştı.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in talimatıyla 1988-1989 yıllarında, o zamanki adı Bizim Ocak olan Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirildi.

1992’de daha sonra Alperen Ocakları’na dönüşecek olan Nizam-ı Alem Ocakları Kurucu Genel Başkanı oldu.

1995-2003 yılları arasında BBP’de Genel Başkan Yardımcılığı, 2006-2009 arasında ise MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Gündüz Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmenliği ve başyazarlık görevlerinde bulundu. Bizim Ocak, Nizam-ı Alem Ocakları ve Türkiye Günlüğü dergilerinde yazıları yayımlandı. Halen Yeniçağ Gazetesi'nde günlük yazılar yazmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER