Haydi meydana, ilk miting Mersin'de

Ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle sık sık erken seçim çağrısını yineleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Haydi meydana" diyerek ilk mitingin Mersin'de olacağını açıkladı

Haydi meydana, ilk miting Mersin'de

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TL’deki tarihi değer kaybının ardından bugün gerçekleştirilen olağanüstü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından Twitter hesabından, "Olağanüstü MYK toplantımız sona erdi. Kararımızı birazdan milletimize açıklayacağım" mesajını paylaşmıştı.

Kılıçdaoğlu’nun MYK’da alınan kararlarla ilgili açıklamaları şöyle:

"Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.
Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.
Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!"

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 17:26
YORUM EKLE