HDP ile AKP hükümet kurmadı mı?

Daha önce HDP ile ortak hükümet kuran ve "çözüm ihaneti" sürecinde kapalı kapılar arkasında pazarlık yapan AKP'den İyi Parti'ye tepki geldi. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP ve İyi Parti’nin HDP ile yeni Anayasa taslağı hazırlamasını, "HDP ile ittifak için tüm ilkelerini satmışlar" sözleriyle eleştirdi

HDP ile AKP hükümet kurmadı mı?

CiddiGazete- AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP, HDP, İyi Parti ve Saadet Partisi temsilcilerinin yeni Anayasa çalışması yapmasına tepki gösterdi.

Mehmet Muş, sosyal medya hesabından paylaştığı ve “Ümit Özdağ’dan Gizli Anayasa Çalışmasında Yer Alan Değişiklikler Hakkında Meral Akşener’e Sorular” başlıklı bir video da eklediği mesajında şu ifadeleri kullandı:

“HDP, PKK’nın uzantısıdır” diyen Akşener, HDP ve CHP ile yeni Anayasa çalışması yapmış. CHP ise Anayasa’dan “Atatürk milliyetçiliği” ifadesinin çıkarılmasına razı olmuş. Nerede sizin Atatürk hassasiyetiniz? Nerede omurgalı siyaset? HDP ile ittifak için tüm ilkelerini satmışlar!”

AKP'nin HDP ile kurduğu ortak hükümette, HDP'ye iki Bakanlık verilmişti.

Öte yandan AKP daha önce HDP ile ortak hükümet kurmuş, HDP milletvekillerini Bakan yaparak kırmızı plakalı makam araçları tahsis etmişti. AKP ayrıca, uzun süre inkar ettiği çözüm süreci öncesi görüşmelerde HDP'lilerle pazarlık masasına oturmuş, özellikle Oslo'da yapılan görüşmeler ve Dolmabahçe'deki tiyatro, kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 14:15
YORUM EKLE