'HDP'li Semra Güzel kaçtı' iddiası

2017 yılında operasyonda öldürülen teröristle fotoğrafları çıkan ve dokunulmazlığı kaldırılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Güzel'in yurt dışına kaçtığı iddia edildi

'HDP'li Semra Güzel kaçtı' iddiası

CiddiGazete- "Koçero" kod adlı PKK'lı terörist Volkan Bora ile PKK kampında fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkına yeni bir gelişme yaşandı.

TBMM'de dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrılan Semra Güzel, bu davete cevap vermedi.

Ardından 24 Mart tarihinde hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Başsavcılık talimatıyla adreslerine bakılan Semra Güzel'e ulaşılamadı. Semra Güzel'e ulaşılamaması sonrası Cumhuriyet Başsavcılığı, gümrük kapılarına yazı gönderdi.

YURT DIŞINA KAÇTI

Haber7'nin aktardığı gelişmeye göre Güzel, yasa dışı yollarla Türkiye'den kaçtı. İddialara göre HDP'li Semra Güzel en son Diyarbakır'da görüldü ve 22 Ocak tarihinde de Türkiye'den kaçarak Almanya'ya gitti.

SAVUNMASINI ALMAK İÇİN MECLİS KOMİSYONU DA KENDİSİNE ULAŞAMAMIŞTI

Semra Güzel, hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için hem Meclis'teki komisyonda hem de Genel Kurul'daki oylamaya katılmayarak savunmasını yapmamıştı. AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can başkanlığında oluşturulan hazırlık komisyonu da savunmasını yapmak üzere Güzel'e ulaşamamıştı.

Güzel, HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki'nin telefonuna Whatsapp'tan mesaj atarak, kendisini savunmak için Filiz Kerestecioğlu'na ve Tiryaki'ye yetki vermişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2022, 22:41
YORUM EKLE