HDP'li vekil PKK'lının taziyesine gitti

HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, 10 Kasım'da düzenlenen operasyonla öldürülen PKK'lı terörist İsmail Sürgeç'in evine taziye ziyaretinde bulundu

HDP'li vekil PKK'lının taziyesine gitti

CiddiGazete- HDP Tunceli İl Başkanlığı öncülüğünde yapılan organizasyonla, 10 Kasım günü Tunceli’deki Ahpanos Vadisi bölgesinde düzenlenen hava destekli operasyonla öldürülen terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan, "Yılmaz" kod adlı İsmail Sürgeç’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, HDP İl Başkanı Nurşat Yeşil ile yardımcısı İbrahim Kasun'un da katıldığı ziyarette HDP’liler, terörist Sürgeç'in ailesine başsağlığı dilediler.

25 YILDIR ÖRGÜTÜN DAĞ KADROSUNDAYDI

Terör örgütü PKK’nın Türkiye sınırları içindeki bir numaralı ismi olan İsmail Sürgeç, yaklaşık 25 yıldır örgütün dağ kadrosu içinde yer alıyordu.

PKK’nın silahlı kanadı olan HPG'nin askeri konsey üyesi de olan İsmail Sürgeç’in Karadeniz ile Erzincan ve Erzurum bölgelerindeki eylem sorumlusu olduğu ve birçok güvenlik görevlisinin şehit edilmesi eylemlerine bizzat katıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 01:35
YORUM EKLE