HDP'liler o sözden cesaret buldu!

HDP Genel Başkanı Mithat Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek" çıkışından cesaret bularak, "Yapılması gereken basittir; İmralı'nın kapılarını açmaktır" dedi

HDP'liler o sözden cesaret buldu!

CiddiGazete- HDP Parti Meclisi'nin internet üzerinden yapılan toplantısında Pervin Buldan ve Mithat Sancar konuştu. İkili, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, "Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek" çıkışını değerlendirdi.

Erdoğan'ın bu sözüyle HDP içinde "kafa karışıklığı" yaratmak istediğini söyleyen Sancar, "HDP'yi demokrasi güçlerinden ayrıştırma gibi bir niyeti vardır, HDP içinde çelişkiler yaratma gibi bir saik vardır. Bu planının tutmayacağını defalarca söyledik. Yapılması gereken basittir; İmralı'nın kapılarını açmaktır.

BEBEK KATİLİNE TECRİT "ETİK" DEĞİLMİŞ!

İmralı'nın kapıları açılırsa avukatlar veya heyetlerle görüşmesi sağlanırsa, görüşlerini kendisinden duymak bütün Türkiye halklarının hakkı olarak yerine gelecektir. Bu kamuoyunun hakkıdır. Mutlak tecrit hukuksuzdur, siyaseten kabul edilemezdir, üstelik etik de değildir" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında Selahattin Demirtaş'a yönelik "Edirne'deki İmralı'dakine hesap verecek" sözlerine ilişkin “Ne anlatmak istediniz bu cümleyle?" sorusuna şu cevabı vermişti:

"Onu aslında Abdullah Öcalan'a sormak lazım. Çünkü Öcalan'ın, Demirtaş'ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız olduğu ortada bir gerçek. Terör örgütü PKK elebaşını bırakacak tek bir iktidar olur o da HDP'nin içinde olduğu zillet ittifakı iktidara gelirse böyle bir şey olabilir."

Erdoğan, "Öcalan, Demirtaş'ın açıklamalarından rahatsız şeklinde devletin elinde bir bilgi mi var?" sorusuna da "Var ki söylüyorum" şeklinde cevap vermişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 11:30
YORUM EKLE