HDP'liller'den Mansur Yavaş'a tehdit

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı HDP'liler de tehdit etti. Hasip Kaplan, tehdit mesajını twitter'dan yayınladı

HDP'liller'den Mansur Yavaş'a tehdit

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ülkücü Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın, bir televizyon programında sarf ettiği, "Ben HDP'lileri terörist olarak görmüyorum. Onların topluma kazandırılmasını düşünüyorum, tek adam pençesinden kurtarılmalı" sözlerine eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan'dan tehdit içerikli cevap geldi. Kaplan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Mansur Yavaş, Seni öyle bir rehabilite ederiz ki feleğin şaşar. Aklın tavana vurur, Edepsiz!" ifadelerini kullandı. HDP'li Sırrı Sakık da yaptığı paylaşımda Yavaş'a "Umutsuz vakasınız!" dedi

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın katıldığı bir programda HDP ile ilgili soruya “Ben HDP’lileri terörist olarak görmüyorum. HDP’lilerin topluma kazandırılmasını düşünüyorum, tek adam pençesinden kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir söz de etmedim. 7 Haziran’da HDP 80 milletvekili çıkarmıştı, 1 Kasım’da 40’a indi, yarısı AK Parti’ye verdi. HDP’nin hepsini terörist olarak görmek yerine, bir kısmını PKK’nın pençesinden kurtarmak gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

SIRRI SAKIK: UMUTSUZ VAKASINIZ

Yavaş’ın bu sözlerine ilk tepki HDP Muş Belediye Başkan Adayı Sırrı Sakık’tan geldi. Sakık sosyal medyada yayınladığı mesajında, “HDP’liler topluma kazandırılmalı diyen kişi şunu demek istiyor. Kürtler ve HDP’liler hepsi kriminal bir halktır, suçludur. Rehabilite edilerek kötü yoldan kurtulabilirler. Bence siz kendinizi topluma kazandırmayın. Umutsuz vakasınız çünkü” ifadelerini kullandı.

HASİP KAPLAN: SENİ ÖYLE BİR REHABİLİTE EDERİZ Kİ…

Mansur Yavaşı'n sözlerine HDP eski milletvekili Hasip Kaplan’ın cevabı daha sert oldu. Twitter hesabından mesaj atan Kaplan, “Seni öyle bir rehabilite ederiz ki,feleğin şaşar, aklın tavana vurur, Edepsiz!” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER